Boncuklu İğne Oyası Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Sizlerle her gün çeşitli el işlerini paylaşmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Özellikle oya çeşitlerine yoğun bir ilgi oluştu. Tüm hanımların evlerinde zaman zaman yaptığı oyalara rastlıyoruz. Aslında oya yapmak kimilerine çok zahmetli bir iş gibi geliyor. Ama her el işi gibi oya da zamanla alışabileceğimiz bir şeydir. Ayrıca her işlemenizde de diğerleri gibi olmayabilir. Ama küçük düzeltmeler ile harika işler çıkarabilirsiniz. Bugün de sizlere boncuklu iğne oyası yapımından bahsedeceğim. Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle bu modelimizde adından da belli olduğu gibi boncuk kullanacağız. Boncuklar tüm kıyafetlerin üzerinde ve kullandığımız eşyalarda kullanılarak daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Özellikle boncuklu oya modelleri fular ve diğer benzeri eşyalara çok yakışıyor. Boncuklu iğne oyasını yapmamız için altı adet boncuğa ihtiyacımız olacak. Aynı zamanda her zaman kullandığınız ip ve iğneleri kullanabilirsiniz. Eğer sizler de her çeşit iğne oyası modelini öğrenmek isterseniz web sitemizde bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Sihirli halka yapmayı hemen hemen herkes biliyordur. Ama bilmiyorsanız da öğrenmeniz saniyeler alacaktır. Sihirli halka yardımı ile bir çok iş yapabilirsiniz. Oya dışında da örgüler de oldukça sık kullanılan bir işleyiş olduğu için herkesin işine yarayacaktır. Sizlerin de sürekli kullandığınız başka modeller varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

boncuklu iğne oyası yapımı videolu anlatım

İğne Oyası İçin Boncuklar

Tamamen zevkinize göre dilediğiniz renkte boncuklar kullanabilirsiniz. Sadece küçük boyutlardakileri tercih etmeniz yeterli olacaktır. Boncuklar ile bir sihirli halka elde ettikten sonra iğneyi aralarından geçirip bir düğüm yapıyoruz. Bu düğümü iki kat yapmanız daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Düğümü çektiğiniz zaman tüm boncukların birleştiğini göreceksiniz. Sihirli halkanın özelliği budur.

Boncukların üzerinden zürafa adı verilen düğümlerden yapmanız gerek. Ayrıca altta kalan kısa ipi de yaptığımız düğüme dahil ediyoruz. Çünkü sihirli halkanın açılması normalde kolay oluyor. Ama bu şekilde daha sağlam yapabiliyoruz. Sonrasında tüm boncuklar üzerinden aynı işlemi tekrarlıyoruz. Ardından her düğümün üzerine dört tane küçük halkalar yapmanız gerekir. Kimileri bu halkalara pırpır ismini vermiştir. Sizler dilediğiniz gibi isimlendirebilirsiniz.

İğne oyası için boncuklardaki geçişlere dikkat etmelisiniz. Tam olarak dikkatli bir şekilde denemeli ve düğümü atlamamaya özen göstermelisiniz. Kimileri boncuklu işlemelerin daha zor olduğunu düşünür. Ama ilk düğümleri bitirdikten sonra zorlanacağınız bir durum kalmayacaktır.

Boncuklu İğne Oyası Yapılışı

Boncuklu iğne oyası yapılışını bir de sesli video şeklinde sizlerle paylaştık. Böylece hem görerek hem de dinleyerek daha rahat öğrenebileceksiniz. Modeli denerken kendinize ait teknikleriniz varsa işiniz kolaylaşacaktır. Ayrıca anlamadığınız ya da sormak istediklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Uzman ekibimiz kısa süre içerisinde şahsınıza geri dönüş yapacaktır.

Bu gibi modellerde kendi göz zevkinize göre boyutlarını ayarlamanız gerekir. Böylece kullanacağınız daha uygun bir işlemeye sahip olursunuz. Çalışmalarınız sırasında iğneyi dikkatli kullanmalısınız. Şimdiden bu modeli deneyecek tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapımı Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git