Çatalla İğne Oyası Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım

Oya modelleri, iğne oyaları ve en yeni örgü örneklerini paylaşıyoruz siz değerli takipçilerimizle, fakat bugün yayınlayacağımız konumuz oldukça ilginç. Elişi çalışmalarında birden farklı oya teknikleri ve oya örnekleri görmüştüm fakat çatalla iğne oyası yapımı konusuna ilk kez şahit oldum ve hemen bunu sizlerle paylaşmak istedim. Evet yanlış duymadınız plastik veya metal bir çatalla iğne oyası yapabilirsiniz.

Çatalla iğne oyası yapabiliyoruz fakat tabiki iğnemiz her zaman ki gibi olacak bir köşemizde. Çünkü çatalla yapılan kısmı iğne oyamızın sadece bir kısmı olacağından iğne yardımı mutlaka alacağız. Yinede oldukça farklı ve değişik geldi bana sonuçta düşündüğünüz gibi çok kötü değil. Oldukça zarif ve güzel bir oya modeli çıkıyor ortaya.

Çatalla İğne Oyası Yaparken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir ?

Bu tekniği uygularken dikkat etmeniz gereken sadece bir şey var oda çatalımıza ipimizi dolarken üst üste gelmesini veya kaymasını önlemeliyiz aksi halde iğne oyanızın sonucu bir hüsran olabilir ve oldukça sıkı dolamalısınız. Zaten aşağıda sizlerle paylaşacağımız videoda çeken kişi oldukça net ve detaylı bir şekilde çatala nasıl dolanıyor ve nasıl yapılıyor göstermekte.

Çatalla iğne oyası yapılışını öğrenerek sevdiklerinizi şaşırtabilir ve bu konuda iddanızı ortaya koyabilirsiniz. Çok kullanılacağını tahmin etmiyorum ama yinede denemek ve uygulamakta fayda var belki bir gün işinize yarayabilir.

İğne Oyaları Ve İğne Oyasını Çatalla Yapma Videolu Anlatım

Diğer anlatımlı örgüler video konularında olduğu gibi bu konumuzda da videomuzu daha detaylı bir şekilde anlamanız için ekliyoruz. Farklı ve ilginizi çeken örgü örneklerini bizler soru cevap sayfamızdan ve konu altı yorumlardan bildirebilirsiniz. En kısa sürede istekleriniz doğrultusunda paylaşımları yapacağız. Şimdi çatalla iğne oyası nasıl yapılıyor bir bakalım.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git