Çember Kenarı İğne Oyası Çiçek Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda da yeni bir model ile karşınızdayım. Eğer siz de iğne oyası yapmaktan son derece keyif alıyorsanız bu modeli de denemenizde fayda var. Özellikle çiçekler arasında güzel bir yere sahip olan karanfili seçtiğiniz kumaşlara ve ya havlulara işlemek güzel bir fikir. İğne oyası ile çember kenarına çiçek motifi yapımından bahsetmek istedim. Çünkü bu benim çok sevdiğim ve kullanışlı bir modeldir.

Eski dönemlerde bu tarz el işleri daha yaygındı. Şimdilerde yapan nadir insanlar var. Ama yine de ben uzun yıllar boyunca hayatımızın bir köşesinde yer alacağını düşünüyorum. Özellikle çeyiz hazırlıklarının vazgeçilmezi olan oya işlemelerinde yeteneğe ihtiyacımız yoktu. Doğru talimatlar eşliğinde herkes bu modelleri zorlanmadan yapabilir.

Bazen bir şey yaparken hemen olmasını isteriz. Ama el işlerinde özellikle de oya modellerinde böyle bir durum söz konusu olamaz. Gerekli sabrı gösterdiğimiz taktirde uzun bir iş olacaktır. Önemli olan sıkılmadan devam etmemiz ve işlerimizi yarım bırakmamaktır. Yarım kalan işler bir süre sonra daha da büyüyecektir. Böylece hevesiniz de kaçabilir. İyisi mi bir modele başladıktan sonra başka birine geçmeyelim.

çember kenarı iğne oyası çiçek yapımı

Çember Kenarı Karanfil Çiçeği İçin İğne Oyaları

Eğer bu işlerde henüz yeniyseniz iğne kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kalın bir iğne kullanacağımız için elinize battığında canınız yanabilir. Bu gibi durumlarda acele etmeden sakin bir şekilde işlemeye devam etmek gerekir. Dikkatinizi tamamen modele vermeniz de önemli detaylar arasındadır.

Çember kenarı iğne oyası çiçek motifini denerken hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Önemli olan ipi sıkı bir şekilde tutmanızdır. İp sıkı olduğunda modelin daha düzgün bir şekilde ortaya çıktığını görmüş olursunuz. Ayrıca düğüm atarken sıkı bir şekilde çekmeniz gerekir. Ayrıca her zaman yaptığınız eşit olmaz. Kullanacağınız aralıklar sürekli farklılık gösterebilir. Tam olarak eliniz alışana kadar bu gibi durumlar ile karşılaşmanız mümkündür.

Daha önce de benzer çiçek modellerinden oya yaptığınıza eminim. Bu nedenle karanfil çiçeğini yaparken de yabancılık çekmezsiniz. Ayrıca yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye etmek de daha iyi hissettirecektir.

 İğne Oyaları Çember Kenarı Karanfil Çiçeği Yapılışı

Oya işlemelerini düzenli olarak yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta küçük bir stand oluşturarak yaptıklarınızı sergileyebilirsiniz. Bu sayede ev ekonomisine katkınız olur. Ama bunun için çok fazla ürüne ihtiyacınız vardır. Şimdiden biriktirmeye, yaptıklarınızı bir kenarda toplamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca yeni modeller deneyerek de yeteneklerinizin açığa çıkmasına yardımcı olursunuz. Eğer son zamanlarda ne yapacağınıza karar veremediyseniz aşağıda paylaştığım videodan iğne oyaları çember kenarı karanfil çiçeği yapılışını öğrenebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bizimle iğne oyaları çember kenarı karanfil çiçeği yapımını paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git