Çetik Örgü Patik Modelleri Ve Yapılışı

Gelen kış sezonu ile birlikte insanlar kışlık kıyafetlerini tozlu raflardan çıkardı.Çetik örgü patikler ise kış sezonunun vazgeçilmez unsurlarından biri. Ev hanımlarının severek yaptığı diyenlerin memnuniyetle giydiği örgü patikler kışın gelmesiyle beraber reyonlarda boy gösterdi. Örgü patikleri en sık tercih edileni ise çetik örgü patik modelleri olmakla beraber bu yazımızda çetik örgü patik modellerinin yapılışından bahsedeceğiz.

Peki, bu çetik patik modelleri neden tavsiye edilmektedir? Bu bahsettiğimiz çektik patik örgü modelleri en çok hangi aylarda ve hangi sezonda tercih edilmektedir. Çetik örgü patik modelleri yapılması kolay olmasıyla beraber kış sezonu uygunluğu ve kalın ve sık yapısı ile de tercih edilir.

Bu bahsettiğimiz çetik patik modelleri ve yapılışı hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak gerekirse, Çetik örgü patik modellerinin yapılışında tığ ya da şiş kullanabilirsiniz. Kaç numara şiş veya kaç numara tığ kullanmalıyız derseniz tığ ile sık iğne yapılarak bilindiği üzere beş şiş ile de sık doku şeklinde de örülebilmektedir. Tığ numarası olarak dört buçuk beş seçilebilir şiş numarası ise daha ince bir numara seçilmelidir.

Çetik Örgü Patik Modelleri Nasıl Örülür ?

Çetik örgü patik modellerinin tığ ile yapımında izlenecek yol şu şekildedir. Örgü modelinin yapılışında ilk olarak tığ ile patik tabanı yapılmalıdır. Patik tabanı yapıldıktan sonra Tercih ettiğiniz renk ile devam ederek üst kısmını yapmaya başlarız. Bu kısmı yaparken sık iğne ya da ikili tırabzan şeklinde yapabiliriz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git