Çiçekli İğne Oyaları Modeli Anlatımlı Yapımı

Merhaba hanımlar. Sizlere çok beğendiğim ve her zaman yapmaktan keyif aldığım çiçekli iğne oyaları modeli yapımı ve anlatımlı örneği konusundan bahsetmek istedim. Bu modeli yaparken sizlerin de çok seveceğinden eminim. Zaten bir çok çiçek şeklinde oya modelleri yapılıyor. Ayrıca her zaman en kolayı olan da bu tip modellerdir. Yaparken hiç zorluk çekmezsiniz ve işleyişi de oldukça rahattır. Özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçalarından olan oya modelleri herkes tarafından yapılabilir.

Bugün sizlere farklı bir iğne oyası yapımını göstereceğim. Zürafa tekniği ile modelimize başlıyoruz. İki tane zürafa yaptıktan sonra kaya dediğimiz düğüm teknikleri ile devam ediyoruz. Ardından yaptıklarımızın üzerine bir zürafa daha yapıyoruz ve yaptıklarımızın üzerinden geçiyoruz. Aralarda birer tane atlayarak büyük bir zürafa yaptıktan sonra tekrar başa geçiyoruz. Burada da sinek kanadı yapmamız gerekiyor.

İpi sabitlemeyi unutmamanız gerekiyor. Biraz önce anlattığım şekilde dört model oluşturuyoruz. Bu modelde kullandığımız zürafalar daha uzun olacak. Çünkü kullanacağımız çiçek modeli diğerlerine göre daha büyük. Ayrıca iğne oyasına ilk başlayanlar diğer konularımıza da göz atarak genel teknikleri öğrenebilir.

Çiçekli İğne Oyaları Detayları

Çiçekli iğne oyası modeli yapımı için iki renk kullanmamız uygun olacaktır. Böylece altta yaptıklarınız farklı renk çiçek modeli ise farklı bir renk olacaktır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda da yeşil ve kırmızı renkleri kullanılmıştır. Eğer sizler de izledikten sonra beğendiyseniz aynısını yapabilirsiniz. Eğer başka fikirleriniz varsa bizimle de paylaşabilirsiniz.

Kırmızı ipe geçtiğinizde üçüncü sinek kanadı üzerinden bir zürafa yapmalısınız. Bunun amacı ipin sabitlenmesidir. Daha sonra ikinci sinek kanadına geçiyoruz ve biraz büyük bir zürafa yapıyoruz. Her yeni geçişte ipi sabitlemeyi unutmamalısınız. Ayrıca bu modelde bahsettiğimiz sinek kanadını yapmak için kirpik dediğimiz teknikten yararlanıyoruz. Her sinek kanadından toplamda beş tane yapmamız gerekiyor. Her sinek kanadı üzerinden aynı işlemi tekrarlayarak güzel bir model oluşturabilirsiniz.

Bu modeli yaparken büzüşmemesi için aradaki mesafeleri ayarlamanız gerekir. İpi her düğümde sıkı bir şekilde çekmeyi unutmayın. Zürafa ile düğüm tekniğinde ipi sıkı bir şekilde tutmazsanız istediğiniz gibi sonuç alamayabilirsiniz.

iğne oyası çiçek modeli yapımı videolu anlatım

Çiçekli İğne Oyaları Modeli Yapılışı

Çiçekli iğne oyaları modeli yapılışını anlatımdan tam olarak anlamadıysanız aşağıda paylaştığım videoda sesli bir şekilde anlatılmıştır. Diğer anlatımlı videoları sitemizden bulabilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan herhangi bir konu olursa yorum atabilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde uzman ekibimiz tarafından dönüş yapılacaktır.

İğne oyası yaparken ip israf etmeyi siz de sevmiyorsanız kalanları sabitleyerek kullanabilirsiniz. Bu model çok kullanışlıdır. Özellikle havlu kenarlarında çok güzel ve gösterişli durmaktadır. Yine de oyayı işleyeceğiniz yer tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin diyorum. Sağlık ve sevgiyle kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git