Çiçekli İğne Oyası İle Kaynana Dili Oyası Yapılışı

Merhaba arkadaşlar, yeni modeller deneyip kendinizi geliştirmek için çabaladığınızı ve sabırsızlandığınızı biliyorum. İğne oyası çok çeşitli bir işlemedir. Her birini yavaş yavaş öğrenebilirsiniz. Kısa sürede kendinize öz modeller oluşturmanız da mümkündür. Bu nedenle çok da kullanışlıdır. Dilediğiniz her yerde yapabilirsiniz. Bir misafirliğe gittiğinizde, arkadaşlarınızla sohbet ederken, televizyon izlerken vb. her zaman yarım kalan işlerinizi bitirebilirsiniz. Öyleyse bildiklerimize bir yenisini eklemek için vakit kaybetmeyelim.

İğne oyalarının vazgeçilmez bir işleyişi vardır. Bir kere yaptığınızda sürekli olarak devam etmek istersiniz. Çiçekli iğne oyaları ile kaynana dili oya modeli gibi bir çok modele hakim olduğunuzu da biliyorum. Yine de bilmeyenler için detaylı bir anlatımın gerekli olduğunu düşündüm. Bunun için aşağıdaki videoda güzel bir anlatım gösterilmiştir. Tüm hanımların daha rahat anlaması ve kısa süre içerisinde öğrenmiş olması için bu anlatımı sizlerle paylaştım.

Çiçekli iğne oyalarının en güzel yanı eğer işleyeceğiniz kumaş üzerinde benzer bir şekil varsa çok uyum sağlamasıdır. Böylece göz zevkinize daha uygun bir işleme yapmış olursunuz. Önemli olan bir modeli beğenerek yapmak. Aksi taktirde yaptığınız işten zevk almadığınız gibi çok çabuk sıkılırsınız.

çiçekli iğne oyaları kaynana dili modeli yapımı videolu anlatım

Kaynana Dili Modeli İçin Çiçekli İğne Oyaları

Çiçekli iğne oyaları için daima yeni modeller deneyebilirsiniz. Bugüne kadar mutlaka çiçekli bir iğne oyası yapmış olmanız gerek. Çünkü çok yaygındır ve hemen hemen her evde bulunur. Ama kaynana dili modeline daha önce rastlamamış olabilirsiniz. Kaynana dili oyası yapımı da diğerleri ile benzerlik göstermektedir. Bu yüzden zorluk çekeceğinizi hiç düşünmüyorum.

Bahsettiğim modelin en sevdiğim yanı her zaman her alanda kullanılıyor olması. Bu modeli havlu kenarlarınıza uygulayarak banyo ve mutfaklarınızın ayrı bir renge sahip olmasını, farklı hava gelmesini sağlamış olursunuz. Model yapımında dikkat etmeniz gereken her iki sinek kanadı üzerine bir kaynana dili yapmanız olacaktır. Eğer iki sinek kanadı yerine tek bir tanesine yaparsanız çok yoğun ve kalabalık bir çalışma olur.

Bu tarz modellerin üzerine kendi teknikleriniz ile ekledikleriniz farklı tasarımlar oluşturmanızı sağlar. Mutlaka denemeniz gereken bir başka işleyiş tarzı da budur. Bugüne kadar öğrendiklerinizi birleştirip yeni bir model ortaya çıkarmak neler yapabileceğinizin kanıtı olacaktır.

Çiçekli Örnekli Kaynana Dili İğne Oyası Nasıl Yapılır ? Videolu Anlatım

Bazı hanımlar yaptıklarını satarak geçimlerine ve ev ekonomisine katkıda bulunuyuor. Sizler de bu işten para kazanıyorsanız çiçekli iğne oyaları içinde kaynana dili oya modelinin yapılışını öğrenmenizde fayda var. Eğer aşağıdaki videoda anlamadığınız yerler olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Aynı zamanda sizin de benimle paylaşmak istediği modeller olursa sabırsızlıkla bekliyorum. Ya da başka bir modeli sizler için bulmamı isterseniz bunun için çalışmalarımı başlatırım. Şimdiden bu modeli deneyecek olan arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. Sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git