Çiçekli sepet iğne oyası kenar motifi yapılışı

Yaptığınız modellerin, bu ister örgü olsun isterse yeni modelleri ile iğne oyası kenar motifi yapılışı olsun hiç fark etmez, model olarak değişik şekillerde örnekler olması herkes için çok iyi bir seçenek. Modeli farklılaştırmak, bir kaç şekilde ele alıp onu farklı şekilde yorumlamak ve bunu yaptığınız tığ veya iğne oyası kenar işi teknikleri için kendinize has bir örnek haline getirmek, her yaptığınız işin daha güzel olmasını sağlayacak. Bizim de sürekli olarak söylediğimiz, aynı basmakalıp şeyleri yapmak yerine, kendi çabanız ve tekniğiniz ile ortaya çıkarttığınız modelleri yapmanız her zaman size artı değer katacaktır.

Ortada dolaşan modellerin hemen hemen yarıdan fazlası kolay ve değişik tekniklerle işlenmiş iğne oyaları. Bunları işlemek anlatımları sayesinde çok daha kolay bir hal alıyor. Özellikle de fotoğraflı anlatım olan modelleri iğne ile işlemek gerçekten büyük bir zevk.

Kenar iğne oyaları farklı modeller ile daha şık

Farklı modellerin güzelliği her şeyde olduğu gibi iğne oyalarında da kendini gösteriyor. Genellikle sadece çiçek desenleri ile yapılan kenar modellerinin yerine, aşağıdaki farklı bir model olan, sepet iğne oyasına çiçekleri entegre ederek daha hoş bir model ortaya çıkartmak sizce de hoş değil mi? Böyle üretilen modelleri hepimiz çok seviyoruz. Bir kaç modelin uyumlu birleşimi hoş oluyor.

Yapılışı bakımından çiçekli sepet iğne oyası

Anlatımı sayesinde kolayca yapılan iğne oyalarının güzelliği, bu modelde de var. Sepet zaten güzel bir görüntü sağlıyorken, üzerine işlenen üç küçük çiçek çok daha şirin bir model olmasını sağlamış. Çok cırt olmayan tatlı renkteki iplerle de bu güzel iğne tekniği birleşince görüntü çok daha güzelleşmiş. Sizin favori renkleriniz ile daha hoş bir model ortaya çıkartabileceğiniz kuşkusuz.

Daha önce bu güzel modele benzeyen altı köşeli yıldız motifli iğne oyası yapımı konusunu paylaşmıştık.  O modelde çok değişik bir iğne oyası. Aynı buradaki anlatım gibi adım adım ve kolay bir anlatımı var. Mutlaka göz atın. Daha fazla örnek için de; iğne oyası kategorisini ziyaret edin. Anlatımlı ve güzel örnekler arasından seçeceğiniz bir model bulabilirsiniz belki kim bilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git