Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Özellikle dışarıda çalışmayan ev hanımlarının trend hobisi olan oya modellerine bir yenisini eklemek istedim. Bilindiği üzere her yeni gün ile birlikte farklı ve bir o kadar güzel modeller üretiliyor. Bu işi tam anlamı ile yapan hanımlar sayesinde yeni örnekler herkese ulaşıyor. İğne ve tığ oyası modellerini denemek isteyen arkadaşlarım için bu yazıda çift laleli tığ oyası modelinin nasıl yapıldığından bahsedeceğim. Yapımına herkesin aşina olduğu bir model olduğunu düşünüyorum. Hemen başlamak isterseniz malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz.

Tığ oyaları çok uzun zamandan beri kadınlar tarafından yapılıyor. Bu oya çeşidi diğer el işleri arasında önemli bir yere sahip. Yapılışındaki özen başta olmak üzere değerli el işleri arasında yer alan tığ oyası modelleri ile hem evinizi hem de kullandığınız eşyaları güzelleştirebilirsiniz. Eğer siz de kendiniz için her yerde kullanabileceğiniz, yapılışı kolay ve bir o kadar güzel tığ oyası modelleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Web sitemiz üzerinden diğer modellere de ulaşabilirsiniz.

Kendinizi çok yormadan, her modeli deneyebilirsiniz. Bazı hanımlar ev işlerinden ve diğer sorumluluklarından kalan zamanlarda sadece dinlenmeyi tercih ederken bazıları da oya işleri ile ilgileniyor. Bu işi bir dinlenme aracı olarak da görebilirsiniz.

çift laleli tığ modeli yapımı detaylı anlatım

Tığ Oyası İçin Çift Lale Motifleri

Bütün oya modellerinin çiçek şekilleri ile benzerliği olduğunu biliyorsunuzdur. Burada bahsedeceğim model de bir çiçek türü olan lalelerin oyaya aktarılmış halidir. Son derece kibar ve zarif bir örnek olduğu için her yerde uygulamanız mümkündür. Tekli ve sıralı modellere göre daha zor olan bu işleme ilk başta biraz sıkıyormuş hissi yaratabilir. Ama bu durum ile karşılaşmak istemiyorsanız çalışmalarınız sırasında ara vermelisiniz.

Tığ oyası için çift lale motifleri yaparken uzun bir işleme yaptığınızı unutmayın. Eğer yazmalarda bu örneği kullanacaksanız motifler arası boşlukları kendinize göre ayarlamanız gerekir. Çok boşluk verirseniz az motife ihtiyaç duyacağınızdan fazla yorulmazsınız. Ara örnekler tekli trabzan ve kirpikten oluşmaktadır. Ama bunu da değiştirmeniz mümkündür.

Eğer iki motif arasındaki örneğin başka şekilde olmasını isterseniz hemen değiştirebilirsiniz. Örneğin model lalelerden oluştuğu için araya yeşil ipten yapraklar yapabilirsiniz. Boyutlarını küçük tutmaya özen gösterin ki modelinizi kapatmasın.

Çift Laleli Tığ Oyası Örneği Yapımı Videolu Anlatım

Oyalarınız bittikten sonra son rötuşlarını yapmayı unutmayın. Elleriniz ile zaman zaman düzelterek ilerlerseniz daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda model bittikten sonra uygun bir şekilde ütülemeniz düzgün görünmesini sağlayacaktır.

Çift laleli tığ oyası modeli yapılışını öğrendikten sonra daha farklı modeller ile birleştirebilirsiniz. Biraz uzun süren bir örnek olsa da sizi zorlayacağını düşünmüyorum. Takıldığınız bir yer olursa bana da danışabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlık ve sevgi ile kalın.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git