Çift Lastik Örgü Örneği Nasıl Örülür?

Hemen hemen her örgünün ana başlangıcı olarak sayılan bir örgüdür. Genelde kazak lastiklerinde, manşetlerinde ve özellikle de atkılar da sıkça kullanılan bir örgü modelidir.  Çift lastik örgü modeli uygulama yöntemi dolayısıyla çift kat olacağından aralarından isterseniz kurdele, lastik geçirmek mümkün olmaktadır.

Çift lastik örgüde lastiği öncelikle iki düz iki ters olarak mı yada bir ters bir düz olarak mı öreceğimize karar verdikten sonra örneğimize başlıyoruz. Çift lastik örgü işleminde en önemli nokta ters ilmekleri örüyoruz ondan sonra ipi şişin arka tarafına geçirerek sonraki ilmeği düz olarak alıyoruz. Eğer ikili örüyorsak iki ters ördükten sonra iki düz ilmeği örmeden alıyoruz. Çift lastik örgüde iki taraftan da örgüye devam edilir.

Örneğin arka tarafına geçildiğinde de aynı işlem devam ediyor. Örneğin ön yüzünde örmeden aldığımız ilmekler arka yüzünde ters olarak dek geleceği için bu sefer onları örüp ön yüzde ters ördüğümüz ilmekler arka tarafta düz olacağı için bu sefer onları örmeden alarak işleme örgü sonuna kadar devam ediyoruz. Bu örgüde ana esas hangi tarafta olursa olsun ters ilmekler ters düz ilmekler düz olarak örgü devam eder.

Bu örgüyü lastik olarak kullanacaksanız üzerine devam ederken düz örgüyle devam edebilir yada örnek koymak isterseniz örnekte koyabilirsiniz. Eğer örgüyü belli bir büyüklükte örüp düz ilmekleri bir şişe ters ilmekleri bir şişe alırsanız örgünün katının açılacağını görebilirsiniz. İster bu şekilde çocuklarınız için çantalar bile yapabilirsiniz.

Çift Lastik Örgü Örneği Eğitim Videosu

Çift lastik örgüsü ile harika şapkalar atklılar örebilirsiniz. Bu yüzden çift lastik örgü örneği nasıl örülür merak ediyorsanız lütfen videomuzu izleyiniz. Denemek isteyen tüm hanımlara kolaylıklar diliyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git