Çift taraflı kolay örgü bere yapılışı

Bereler, eskisi gibi sadece kış ayalarında veya soğuk havalarda kullanılmıyor. Bir aksesuar, bir takı haline geldi. Özellikle gençler yaz kış bere kullanmaktan çekinmiyorlar. Sürekli olarak kullanılan bereler, kullanımı devamlı olduğundan da kolayca yıpranabiliyor. Fakat, çift taraflı kullanılabilen örgü bere modeli yapılışı ile bu dert de ortadan kalkacak. Bir çok farklı varyasyon ile örülen, çeşitli modellerin birleşimi ile oluşturulan ve bu modellerin üzerinde çok çeşitli aksesuar kullanımları ile güzel modeller ortaya çıkartmakta oldukça başarılı bir model olan bereler, anlatımlı ve kolay örülen çift taraflı bere yapılışı sayesinde daha da özel bir hale geliyor.

Çift taraflı modelleri herkes tercih etmez. Aslında tercih etmemelerini de anlayabiliriz. Eğer bir tarafı günlerce hatta haftalarca kullanıp, yıkamadan diğer tarafın giyilmesi çok hoş olmayabilir. Çift taraflı modellerin asıl esprisi, iki tarafın farklı modellerde örülmesi sebebiyle, sanki iki tane bere kullanıyormuş hissi vermesidir. Temiz ve yıkanmış olması şartıyla tabii ki.

Çift taraflı kolay örgü bereler kullanışlı olabilir

Aslına bakarsanız çok kullanışlılar. Birazdan örnekte de göreceğiniz gibi, bir tarafı koyu renk ile örülürken, diğer tarafı daha açık renkler ile yapılarak, farklı giysilerinizde kullanmanız için size çok güzel bir avantaj sağlıyor. İki bere örüp veya satın almak yerine, bir bere ile her giysinize uygun bir hale geliyor. Farklı renkte giysiler için, çeşitli renklerde kombinasyon yapabilirsiniz.

Anlatımlı kolay bere yapımı videolu anlatım

Bere modelleri yapılışı, her ne kadar kolay gibi görünse de, hiç yapmamış birisi için anlatıma ihtiyaç var. Görerek ve anlayarak yapılan bir model de, sonraki işler için çok faydalı olabiliyor. Farklı modeller aramaya çıkmışken, Sevil hanımın Youtube kanalına denk geldim. Çok güzel işler yapıyor ve paylaşıyor. Anlatımı da gerçekten çok açıklayıcı. Aşağıdaki videoyu izleyerek, çift taraflı bere kolay bir şekilde nasıl örülür tam olarak öğrenebilirsiniz. İp rengi olarak kendi zevkinize göre bir seçim yapın. Eğer beyler için model örüyorsanız, bu pembe ipler tabii ki olmayacaktır.

1yumak.com anlatımlı örgüler kategorisi için sürekli içerik üretmeye çalışıyor. Farklı ve değişik modeller arıyor ve örmek istiyorsanız, sitemizde bulunan güzel modelleri incelemeden geçmeyin. Bu arada, Sevil hanımın kanalını mutlaka ziyaret edin. Harika örnekler var.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git