Çığ Damlası Oya Modeli Nasıl Oyalanır ?

Merhaba arkadaşlar. Sizlere ara vermeden en güzel ve en kolay iğne oyası örneklerini anlatmaya devam ediyorum. Bilindiği üzere iğne oyasını yapmak için pratik yollar geliştirmek, kendimize öz yöntemler bulmak ve onları işlenebilir hale getirmek önemlidir. Değişik iğne oyası modellerinden çok bahsettim. Bugün de mutlaka ilginizi çekeceğini düşündüğüm iğne oyası çığ damlası modelini aktarmak istiyorum.

İğne oyalarının köklü ve sahip çıkmamız gereken bir geçmişi vardır. Kültürüne sahip çıkan hanımlar sayesinde çok uzun yıllardır var olan el işleri arasında en zevki olanı iğne oyasıdır ve mutlaka her dönem de böyle olacaktır. Yapacağınız iğne oyası için yüzlerce örnek ve model bulunuyor. Ama ben en güzellerini aralarından seçip sizlerle paylaşıyorum.

İğne oyasının diğer işlerden daha zor olduğunu ve yapımı sırasında bazı zamanlarda zorluk çektiğinizi biliyorum. Ama her işin zorluğu olduğu gibi bunun da mutlaka olacaktır. Eğer tekniklerini kısa sürede öğrenebilirseniz ve yeteri kadar özveri gösterirseniz zorluklar zamanla ortadan kalkacaktır. Gün geçtikçe daha farklı modeller yapabilir, evlerinizin her alanını süsleyebilirsiniz. Doğru yöntemler ile uygulamanız durumunda birbirinden değişik ve güzel iğne oyaları yapabilirsiniz.

iğne oyası çığ damlası modeli yapımı videolu anlatım

Farklı Ve Değişik Oya Modeli Olan İğne Oyası Çığ Damlası

Zor ve karmaşık iğne oyası modelleri elbette çok güzel durmaktadır. Ama kendinizi her zaman bu kadar zorlamanıza gerek yoktur. Düz ve sade örnekler ile de harikalar yaratabilirsiniz. Bir modeli daha güzel hale getirmek tamamen sizin ellerinizdedir. Bildiklerinizi kullanarak orijinal görüntüden çok uzaklaşmadan yapacaklarınız herkes tarafından beğenilecektir.

Çığ damlası modeli iğne oyası kullanım alanları oldukça fazladır. Bazen bir modeli her yerde kullanamaz ve belirli alanlar, günler için işleyebilirsiniz. Mesela ağır modelleri özel günlerde kullanacağınız şalların ya da başörtülerin kenarına işleyebilirsiniz. Ama sade modeller günlük yaşamınızda ve evinizin her köşesinde kullanıma uygundur.

Eminim bu talimatlara uyarak çok güzel modeller elde edeceksiniz. Kendinizdeki yeteneğin farkına varıp boş kaldığınız anlarda farklı işler deneyerek mutlu olabilirsiniz. Çünkü ben gereken teknikleri kullandığınızda, pratik yaparak sürekli yeni işler denediğinizde profesyonel biri haline geleceğinizi düşünüyorum.

İğne Oyası Çığ Damlası Örneği Nasıl Oyalanır ? Videolu Anlatım.

Genel olarak yazı ile anlatımdan bir şey anlamayabilirsini. Bunun için aşağıda iğne oyası çığ damlası modelinin yapılışının videosunu paylaştım. Bu tarz işlemelerin video anlatımı daha yararlı olacaktır diye düşündüm. Eğer bu model üzerinde çalışmak isterseniz iğne ve ip dışında bir malzemeye ihtiyacınız yoktur.

Her zaman söylediğim gibi çalışmalarınızı yaparken kendi sağlığınıza da önem vermelisiniz. Özellikle iğne oyası ince bir iş olduğu için ışığın çok az olduğu yerlerden kaçınmaya özen gösterin. Eğer model ile ilgili bir sorunuz olursa memnuniyetle yanıtlarım. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git