Cilveli Lastik Örgü (Fantazi Lastik) Modeli Nasıl Örülür ?

Örgü hobisi ile ilgilenen hanımlar birçok lastik örme şeklini bilirler. Fakat cilveli lastik örgü modeli hem modellere uyum sağlar hem de farklı görünümü ile kadınlar için daha ilgi çekicidir. Emeğinizin karşılığını mutlaka hoş bir görüntüyle almanızı sağlayan cilveli lastik örgü (fantazi lastik) yapılışı (fantazi Lastik )işlemine başlanırken ilmek sayısını fazla tutunuz. Çünkü lastik büzüşmeye uğrar ve açılmış haldeki görüntüsü pek hoş durmayabilir.

Aslında bu modeli örgü seven hanımlar fantazi lastik örgü yapımı olarak bilir daha çok.Yani bu model sık ve açılmayacak şekilde durduğunda modelin kendi görüntüsü daha belirgin olur. Çünkü bu şekilde model kendini belli etmektedir.Cilveli lastik örgü nasıl yapılır merak eden hanımlar için hemen malzemelerimizi ve ufak tüyolarımızı açıklayalım.Beğendiğiniz renkte ipi seçin. İpi seçerken ipin orta kalınlıkta ya da biraz kalın olmasına dikkat ediniz. Şiş numaranız da 5 ya da 6 numara olmalıdır.

Cilveli Lastik Örgü Modeli Yapımı Açıklamalı Anlatım

Bu modelin tersi ya da düzü yoktur. Her iki taraftan da aynı model görüntüsü olmaktadır. Öreceğiniz modele göre ilmek sayınızı belirleyin ve bir önden bir arkadan olacak şekilde ilmekleri atınız. İlk ilmeği örmeden alarak başlıyorsunuz.Daha sonra ipi arkaya geçirin ve ilmeği de arkadan alarak ipi üst taraftan geçirerek örünüz.

Sonrasında ipi kendinize doğru çeviriniz ve ilmeği tekrar önden alıp ipi de üstten atarak örmelisiniz. Bu şekilde devam ederek örmeye devam ediniz.Tersleri ters olarak düzleri düz olarak devam ederek öreceksiniz. Örneği belirlemede ipi atış şekliniz belirlenmektedir. Ters olan ilmekler de her defasında sağ şiş kendi tarafınızda olmalıdır.

Cilveli Lastik Modeli Nerelerde Kullanılabilir ?

Örgü lastik modelleri ve yapımında cilveli lastik örgü modelinin yeri ayrıdır.Yeleklerde, kazaklarda, bebek ceketlerinde ve berelerde kullandığınızda çok şık ve kullanışlı bir model elde etmiş olursunuz. Eğer farklı bir lastik türü tercih etmek istiyorsanız mutlaka cilveli lastik modelini denemelisiniz.

Cilveli Lastik Örgü Yapımı Videolu Anlatım

Cilveli lastik örgümüzün nasıl örüldüğünü görmek için aşağıdaki cilveli lastik örgü video görüntümüzü izleyerek prati yapabilirsiniz. Denemek isteyen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git