Çin Takvimi Kullanarak Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Günümüzde teknolojik gelişmelerin yardımıyla bir çok konuda olduğu gibi gebelikte bebeğin cinsiyetini öğrenmekte artık günümüz ultrasonlarında mümkün olsa da bizler yine de duyduğumuz bazı uygulamaları denemekten bıkmayız. Çin de 700 yılı aşkın bir süredir kullanılmaya devam eden Çin takvimi yöntemi bizimde kullandığımız yöntemlerden biri haline gelmiştir. Doğruluk oranı olarak baya yüksek olup hemen hemen %80 oranında doğru sonuç alınmaktadır.

Çin takviminde önemli olan anne yaşı ve hamile kaldığı ay önemlidir. Annenin yaşı ve hamile kaldığı ayın kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya koyan yöntemdir. Örneğin; anne 21 yaşında ve ocakta hamile kalmış ise bebeğin cinsiyeti erkek olur. Diğer aylarda ise bu annenin bebeği kız olur. Eğer anne 26 yaşında ve ocak, şubat, mart, nisan, mayıs, temmuz ve ekim aylarında hamile kalmış ise bebek erkek kalan diğer aylarda hamile kalmış ise bebek kız olmaktadır. Çin takvimi 18-45 yaş aralığındaki anne adayları için geçerli olmaktadır. Unutulmaması gereken bir hususta mart ayı ve sonrasında doğan anne adayları kendi yaşlarına bir yaş daha ekleyip ona göre hesaplama yapmaları gerekmektedir. Eğer ki Çin yılı başlangıcı doğum tarihinizden sonra ise hesaplamalara 2 yaş eklenmesi gerekir.


Günümüzde bu takvimi kullanarak bebek sahibi olan aile sayıları oldukça bulunmaktadır. Çok eski olmasına rağmen günümüzde bile geçerliliği devam eden bir yöntemdir. En çok erkek bebek anne adayı 18 yaşında hamile kalmış ise gerçekleşmektedir. Eğer anne adayı 21 yaşında ise kız bebek doğumları daha fazla gerçekleşmektedir. Diğer aylar kız erkek olarak dağılmıştır. Ama unutulmaması gereken bir şey var ki oda bu gibi inançların batıl olduğudur. En sağlıklı ve garantili yöntem doktor tarafından yapılan muayeneler sonrası belli olmaktadır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git