Çocuk Odası İçin Ayıcıklı Örgü Ponpon Paspas Yapımı

Çocuk odalarının tasarımlarında en küçük ayrıntılar dahi odanın çok şık ve ilgi çekici durmasını sağlayabiliyor. Bu aşamada el yapımı ürünlerin odada kullanılması da birçok bayan tarafından öneriliyor. Çocukları için en iyisini yapmayı isteyen bayanlar ise odanın istedikleri her bölümüne farklı yollarla farklı ürünler yapmaya başlayabilirler.

Son dönemde çocuk odası için yapılan paspaslar oldukça fazla rağbet görürken yapımının son derece kolay olması ve kısa süre içerisinde tamamlanabilmesi de büyük bir avantaj sağlıyor.Bizde bu yüzden sizlere bu günkü yazımızda ayıcıklı örgü ponpon paspas yapılışından bahsedeceğiz. İlk olarak resimlerden bu paspası gören kişiler ponpon kısımlarının son derece önemli olduğunu rahatlıkla anlayabilir. Bayanlar ponpon kısımlarını ne kadar düzgün bir şekilde tamamlarlarsa paspasları da o kadar düzgün bir görünüme sahip olacaktır.

Ayıcıklı Örgü Ponpon Paspasın Hangi Bölümlerinde Ponponlar Kullanılıyor?

Paspasın tamamı ponponlardan yapılmıyor olsa da büyük bir çoğunluğunda bu ponponlar kullanılıyor. Ayıcığın vücudunun gövde kısmı tamamen ponponlardan yapılıyor. Bu bölüm aynı zamanda paspasın boyutlarını da belirlemiş oluyor.

Bunun yanı sıra kolları, ayakları ve baş bölgesi ponponlardan yapılmıyor. Ancak bu bölümlerde de küçük miktarlarda ponponlar kullanılıyor. Burada kullanılan ponponların rengi e farklı olduğundan bayanların ilk alışverişlerinde buna dikkat etmesi gerekiyor.

Ayıcıklı Örgü Ponpon Paspas Hangi Renklerde Yapılabilir ?

Genel olarak çocuk odaları için paspas örnekleri olan bu ayıcık figürlü paspaslar hem odaya yakışacak olan hem de gerçekçi renklerden oluşuyor. Kahve tonları her zaman bayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Genel olarak yere serileceğinden ve çabuk kirlenebileceğinden çok açık renkler tercih edilmiyor. Kız çocukları için vazgeçilmez olan pembe rengi kullanılabilirken isteyenler odanın ana rengine uygun bir renk seçimi de yapabilirler. Renk seçimi yapılırken bayanların ayıcıklı paspasın tüm bölümlerinin renklerini belirlemesi ve sonrasında alışverişlerini buna göre yapması önerilmektedir. Aksi halde sürekli olarak işleri bölünecektir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git