Çocuklar İçin Hayvan Motifi Süslemeli Şapka Örnekleri

Son zamanlarda trendi haline gelen hayvan motifli örgü şapkalar sonbahar ve kış mevsiminin tercih edilen modellerinden biri haline gelmiştir. Farklı ve çeşitli örgü şapka model örnekleri ile çocuklarınız kendilerini daha sıcak hissedeceklerdir. Tığ ve şiş ile örülen şapka örnekleri el becerisine göre değişmektedir.

Mevsimlik olarak kullanılan şapkalara süslemeli motifler ile daha şık bir görüntü yakalayacaktır. Yetişkinler dışında bebeklere ve çocuklara özel şapka örgüleri mevsim dönem geçişlerinde en çok tercih edilen örgü modellerinden biridir. Çocuklarınızı soğuklardan korumak ve sıcak tutmak için sevimli hayvan motif süslemeli şapka örnekleri bulunmaktadır. İstenilen her türlü motif şekilleri için motif süslemeleri bulunmaktadır. İsteğe göre bu motifler tığ örgü ile yapılır.

Tığ ile örgüye başlamak isteyenler için tığ numarası belirlenmelidir. Şapka örümü için tavsiye edilen tığ numarası 4,5 olmalıdır. Örgüye trabzan şekli ile başlanmalıdır. Aynı zamanda sık iğne batması şeklinde olmalıdır. İstenilen rengin seçilmesi ve çocuğun başının ölçüsünün alınması ile birlikte hayvan motifi süslemeli şapka modeline başlanabilir.

hayvan-figurlu-bebek-cocuk-sapka-ornekleri

Tığ İle Yapılan Hayvan Motifli Şapka Örnekleri

Şapka modellerinin çocuklar için daha sevimli ve görsel açıdan hoş durması için bir takım motifler uygulanır. Örneğin; tavşankulakları, ayıcık suratları, kelebek motifleri ve birçok motif seçenekleri tercih edilebilir. Bu motifler şapkanın üstüne uygulanırken süsleme malzemelerinden temin edilebilir. Şapka motifleri tığ ile örülürken aynı zamanda süsleme malzemeleri ile daha pratik ve kolaylık sağlaması için kullanılabilir. Yapıştırılan süslemeler ve şapka bitimi sonunda iğne dikimleri ile eklemeler model üzerine yapılabilir.

Motif süslemeleri hazır olarak alınabilir. Süs şekline göre şapkanın tepe şekli belirlenir. Tepe şekline uygun olarak yerleştirilen motif süsleri ile ister dikilerek ister yapıştırılarak model tamamlanır. Hayvan motiflerinde en çok tercih edilen yapışkan süslemelerdir.

Örgü İle Yapılmış Hayvan Figürlü Çocuk Şapka Örnekleri

Yerleştirmek istenilen yere yapılacağı için daha pratik bir şekilde eklenebilir. Motif süslemeleri çocuklar dışında yetişkinler içinde hazır olarak bulunmaktadır. Hazır ve pratik hayvan motif süslemeleri alarak örülen şapkanın üzerine yapıştırmak veya dikmek modeli daha gösterişli hale getirecektir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git