Çok amaçlı, şirin, örgü ile sepet yapılışı

Sürekli olarak örgü modelleri paylaşıyoruz. Bu modelleri yaparken kullanılan malzemeleri bir yerde toplamak, onların düzenini sağlamak bazen zor olabiliyor. Bu nedenle örgü ile kare motifli örgü sepet yapılışı size bu konuda oldukça yardımcı olabilir. Bu işi ister hobi isterseniz ticari amaçla yapın, bir çok ip, iğne, şiş ve tığ gibi çok çeşitli materyaller kullanıyorsunuzdur. Küçük ve kaybolmaya gayet meyilli olan bu malzemeleri bir arada tutmak da oldukça önemli. Bazı hanımlar poşet veya bez çantalar kullanıyorlar. İtiraf edelim ki bunlar hiç de güzel bir görüntü vermiyorlar.

Malzemelerinizi bir arada tutmak ve aynı zamanda farklı bir örgü motifli ile örgü sepet modeli yapmak isterseniz, aşağıda çok işinize yarayacak bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Bu modelin ana hatları, günümüzde artık çok popüler bir hale gelmiş olan kare örgü modeli ile yapılıyor. Beş tane aynı şekilde ördüğünüz kare örgüyü birleştirip, çok şirin bir kulp yaptığınızda, içine malzemelerinizi koyacağınız harika bir sepet elde etmiş oluyorsunuz.

Madem ki örgü örüyorsunuz, malzeme sepetiniz de örgüden olsun

Az önce de bahsettiğimiz gibi, bir çok bayan malzemelerini çirkin poşetlerde taşıyor. Güzel renklerle örülmüş örgü sepet örneği yapılışı ile aslında bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Öyle ki siz örgü ile uğraşıyorsanız, her şeyi yaratıcılığını zile buna indirgeyebilirsiniz. Bu da öyle bir iş. Beş tane, birbirinin aynısı ya da hepsi farklı da olabilir kare motif sizin işinizi oldukça görecektir.

Örgü ile malzeme sepeti nasıl yapılır?

Kare örgü motifini artık bilmeyeniniz ve örmeyeniniz yoktur. Kare model çok örülse de, üzerindeki motif için bir yardımcı görsel fena olmaz değil mi? Aşağıda karenin motifi için güzel bir şema mevcut. O şemadan faydalanabilirsiniz. Fakat örgüden basit sepet yapılışı fikrini daha farklı kare motifler ile yapmak isterseniz, tabii ki onun için de çözümümüz var. Örneğin; üç boyutlu kalpli kare motifler çok daha şirin işler yapmak isteyenler için ideal. Veya biraz daha zor olan; Atatürk çiçeği kare motifi zoru seven hanımlar için çok güzel örnekler.

1yumak.com anlatımlı örgü modelleri paylaşmaya her zaman devam edecek. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Çok amaçlı, şirin, örgü ile sepet yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nil dedi ki:

    Gerçekten çok güzeller bunlardan bir kaç tane yapıp dolap içlerine koymak gerek 😊

Sayfa başına git