Çok kolay anlatımlı örgü bebek patiği yapılışı

Piyasada dolaşan patiklerin çoğu bebeğinizin ayağına rahat bir şekilde olması ve ona rahatsızlık vermemesi için tasarlanmıştır. Çok kolay yapılışı olan anlatımlı örgü bebek patik modelleri de artık bu tarza doğru gitmeye başladı. Bebeğiniz için örgülerde, onun güvenle giyebileceği modeller yaparken aynı zamanda rahat olması da çok önemli. Aksi halde sürekli bir rahatsızlık hissinde hareket eden bebeğiniz, huysuzlanmaya başlayarak rahatsız bir hale gelebilir.

Değişik bebek patikleri örerken farklı ipler ve lastikler denemek de güzel olabilir. Bu yazımızda sizlere, rahatlığın çok önemli olduğunu düşünerek, lastikli ve anlatımı sayesinde çok kolay örülen örgü bebek patiği yapılışı ile bir model göstermek istedik. Bu model, kolay bir şekilde örüldüğü gibi rahat bir forma da sahip. Bebeğinizin ayaklarını tam olarak kavrayarak, hem üşümemelerini hem de rahat etmelerini sağlayacak.

Anlatımlı ve kolay örgü bebek patiği zamandan tasarruf

Vaktinizin tamamını, her gün örgü örerek geçiremezsiniz. Bebeğinizle ilgilenmeniz, ev işlerinize bakmanız ve kendinize vakit ayırmanız gerekli. Bu yoğun ve yorucu tempo arasında örgü ile uğraşıyorsanız, size pratik ve kolay örülebilecek modeller gerek. Bu sayede vaktinizi daha verimli kullanarak boş zaman ihtiyacınızı yaratabilirsiniz. Kolay ve pratik örgü modelleri demek, kötü tasarımlar demek değil. Aşağıdaki güzel patik modeli bunun en güzel örneği.

Örgü bebek patiği kolay anlatımlı yapılışı

Patiğin yapılması kolay olunca, çok detaylı anlatıma da gerek kalmıyor. Bir kaç adımı gösteren resimli anlatım yetiyor. Geçen günlerde de aynı bu tarz tekniğe benzeyen, fakat kadınlar için olan güzel ve kolay bir patik modeli paylaşmıştık. Kolay iki şişle örgü patik yapılışı konusu incelerseniz, bu modelle çok benzerlik gösterdiğini göreceksiniz. İkisini karşılaştırabilirsiniz.

Bebek patiği, katlamalı olarak ortaya çıkartıldığı için, modelin ana hatlarını oluştururken istediğiniz örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Bu gibi çalışmalarda hanımlar, bazen düz olarak bir teknik uygularken, çoğu zaman da haroşa örgü tekniği ile örüyorlar. Zevk sizin. Eğer desen ve teknik seçmekte zorlanırsanız, örgü modelleri kategorimize göz atarak, farklı modeller yapmak için bir kaç fikir alabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git