Çok şık örgü duvar saati yapılışı

Örgü ile yapılabileceklerin sınırının olmadığını biliyorduk ama, duvar saati modelleri örgü ile nasıl yapılır sorusunun cevabının bu kadar şık olacağını düşünmemiştik. Artık hanımlar sınır tanımıyor. Akıllarına gelebilecek her türlü şeyi örgü teknikleri ile yapmaya başladılar. İhtiyacınız olan her ne varsa, biraz da hayal gününüz sağlamsa ve sizin için imkansız diye bir şey yoksa, örgü örerek her şeyi yapmak mümkün. Örgü duvar saati modelleri ve yapılışı anlatımlı bir şekilde karşımızda.

Bu kadar çok övdük fakat bu iş tamamen düşünmek ve hayal gücünüzü kullanmak ile alakalı. Modele baktığınızda “çok kolay, ben de yaparım” diyebilirsiniz. Ama bunu düşünüp, tasarlayıp uygulamak da bir marifet. Çok uç ve zor gibi görünen modeller, bu hale getirip kolayca örülebiliyorsa, yani örgü örerek duvar saati modelleri yapılışı şu anda karşımızdaysa, demek ki etrafımıza biraz daha göz gezdirip, iyi gözlem yapmalıyız.

Örgü duvar saati yapılışı çok kolay ve güzel

Motif olarak hiç bir zorluğu yok. Düz olarak örebilir, çevresine rakamları örüp farklı tasarımlar yaparak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki model, sadece nasıl yapabileceğinizi öğreten bir şema ile beraber, modelin oldukça kolay ve güzel olduğunu size gösteriyor. Tasarımsal ve süsleme çeşitliliği bakımından tamamen kendi zevkiniz doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Eğer böyle bir model örüp kullanacaksanız, evinizdeki eşya ve dekorla uyumlu renkler tercih edip örmelisiniz.

Çok şık duvar saati örgü örerek yapılabilir

Şu anda, bunun en güzel örneğine bakıyorsunuz. Her şeyi kendi isteğiniz ve zevkiniz ile yapabilirsiniz. Bu sizin için sadece bir örnek. Bu gibi sade çalışmaları çok çeşitli aksesuarlarla süsleyerek çok şık bir hale getirebilirsiniz.

Duvar saatini örüp bitirdikten sonra, saatin asıl kısmı olan motor parçasını almanız gerek. Bunu her saatçiden veya ev aksesuarları satan yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Duvara monte ettikten sonra, örgü saatiniz hazır. Aşağıdaki şema, motifi nasıl örmeniz gerektiğini size gösteriyor. Sitemiz 1yumak.com örgü tığ işi modelleri ile alakalı bir çok makale ve örnek yayınlıyor. Bu gibi farklı çalışmalara ulaşmak için kategorilerde gezinmeyi unutmayın.

Saatin detay kısmında, ilmekleri daha net bir şekilde görebilirsiniz. Rakamları ister bu şekilde veya roma rakamlarıyla da yazabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git