Çok Tercih Edilen Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyizlerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri de havlulardır. Pek çok kişi havlu tercihlerini hazır ürünlerden yana kullansa da el emeği çeyizlik havlular gelinlerin vazgeçilmez çeyizleri arasında yerini korumayı başarabilmiştir. El emeklerinin çeyizlerde önemli bir yeri vardır. Özellikle havlu kenarlarında genellikle iğne oyalı modeller dikkatleri çekmektedir. Çeyizlerin en nadide parçaları arasında yer alan iğne oyaları oldukça emekli olduğundan dolayı çeyizlerde özenle saklanmaktadır.

Çeyizler için hazırlanan havlu kenarı örnekleri de en çok kullanılan modellerden biri de dantel kenarlarlı motiflerdir. Danteller her zaman çeyizlerde ön planda yer almaktadır. Her ne kadar günümüzde çok fazla kullanılmayan parçalar arasında yer alsa da çeyizlerin olmazsa olmaz parçaları bir zamanlar dantellerdi. Dantel motiflerini çeyizlik olarak hazırlanan havlu kenarları örnekleri içinde kullanabilirsiniz.

Kolay Oyalanan Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı süsleme özellikle Anadolu’da oldukça yaygın adetler arasında yer almaktadır. Çeyiz hazırlıklarına önem verilen Anadolu’da bayanlar kendi el emeklerini çeyizlerine yansıtmaktadır. Havlu kenarları süslemek elbette el marifeti isteyen bir iştir. Bu nedenle genellikle iğne oyasına ağırlık verilen çeyizlerde el emekleri daha çok ön plana çıkmaktadır. Eğer sizlerde çeyizlik havlu kenarı yapmayı düşünüyor iseniz öncelikle kolay modellerden başlamanız gerekmektedir. Kolay modelleri tercih etmeniz zamanla el becerisi kazanmanıza ve çok daha güzel modeller yapmanıza yardımcı olmaktadır.

yeni-havlu-kenari-ornekleri

Kolay havlu kenarı örneklerinin yapımı için öncelikle tığ işi modellerden başlamanız önerilmektedir. Tığ işi modellerin yapımı iğne oyası ve dantele göre çok daha kolaydır. Özellikle kolay ve gösterişli havlu kenarı modellerinden biri de papatyalı havlu kenarlarıdır. Papatya havlu modelleri özellikle pembeli ve sarılı havlu desenleri ile oldukça uyumludur.

Değişik Ve Güzel Havlu Kenarı Örnekleri

Elişi havlu kenarı modelleri havlu ucundan sarkan gösterişli modellerden oluştuğundan dolayı genellikle uzun zaman vakit ayırmanız gerekmektedir. Kolay havlu kenarı örnekleri arasında yapılan modellerden biri de nazar boncuk motifli havlu kenarıdır. Nazar boncuklu havlu modelleri için beyaz, lacivert ya da koyu mavi ve sarı renkli ipleri tercih edebilirsiniz. Koyu mavi yerine pembe ipleri de tercih edebilirsiniz. En kolay yapılan havlu kenarlarından biri de halkalı modellerdir. Geniş halkaları istediğiniz renkte doldurarak havlu kenarı olarak işleyebilirsiniz.Sizeler için derlediğimiz değişik ve farklı ve güzel havlu kenarı örneklerini galerimizde bulabilirsiniz.

Etiketler:

Çok Tercih Edilen Havlu Kenarı Örnekleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. banu dedi ki:

    gerçek bilgi koymamayı başarmışsınız. Tebrik ederim

Sayfa başına git