Dağ Motifli İğne Oyası Örneği Nasıl Yapılır ?

İğne oyasında bir çok farklı teknik ve örnek vardır bunlardan en çok kullanılanı ise iğne oyası dağ yapımıdır. Bizlerde 1yumak.com ailesi olarak iğne oyası örneklerine dair kolay zor demeden tümünü paylaşmaya çalışıyoruz. Ziyaretçilerimiz arasında oya modelleri ile ilgili çok haşır neşir olanlar da mevcut, oya örneklerine yeni başlayanlarda bu yüzden tüm elişi ve örgü işleriyle uğraşan hanımlara hitap etmeye çalışıyoruz.

Konumuza geri dönecek olursak iğne oyası dağ yapılışı ile alakalı şunları söyleyebiliriz. İğne oyası dağ örneği aslında bir eksiltme iğne oyası tekniğidir. İğne oyası dağ nasıl yapılır derseniz hemen söylemeliyim ki yapımı çok basit ve kolaydır. İğne oyası dağ yapmak aslına bakarsanız iğne oyası zürafa tekniğini uygulayarak oluşturulmaktadır.

İğne Oyası Dağ Yapımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İğne oyası dağ yapımı yanı sıra dağ sümbülü iğne oyası örneği de vardır bununla karıştırılmaması gerekmektedir. Dağ yapımı bayanlar arasında iğne oyası kaya yapılışı olarakta adlandırılmaktadır. Oya örneklerine yeni başlayan hanımların bu detayları atlamaması gerekmektedir.

Örgü tığ işi ve oya modelleri ile ilgili tüm detayları ilgili kategorilerimizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Yeni oya modeli taleplerinizi soru cevap sayfamızı kullanarak bizlerden talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz oya modeli en kısa sürede sayfamızda paylaşılacaktır.

İğne Oyası Dağ Yapılışı Resimli Ve Detaylı Anlatım

Dağ şeklinde oya yapmak anlattığımız gibi oldukça basit biraz el yatkınlığınız var ise basit bir şekilde  yapacaksınız zaten ama bizler aşağıda detaylı bir şekilde adım adım iğne oyası dağ yapılışını sizler için paylaştık.Fotoğraflarımızı dikkatlice incelediğinizde ne kadar kolay ve pratik olduğunu sizlerde anlayacaksınız. Denemek isteyen tüm hanım efendilere şimdiden kolaylıklar diliyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git