Defne Yaprağı Örgüsü Şiş ile Nasıl Örülür ?

Çok eski bir örnek olan baklava örneğine çok benzeyen ve yapımı kolay bir örgüdür. Yalnız baklava örneğinden farklı olarak ortasına konulan örnek ile beraber defne yaprağına benzetilerek defne yaprağı modeli olmuştur. Her türlü örgünüz de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model olduğunu da belirtmek isteriz. Defne yaprağı örgü modeli ile harika bluzlar örebilirsiniz. Hayal gücünüze göre farklı örgü modelleri deneyebilirsiniz.

Sizlere daha önce Kır çiçeği örgü modeli yapımı ve Nohut örgü modelinin Yapılışı konularını anlatımlı olarak paylaşmıştık. Bunlara bir yenisini daha ekleyerek defne yaprağı örgü modeli yapımını sunacağız. Örgü tığ işi çalışmalarında iyi olan hanımlar bu anlatımlı örgülerin bir çoğunu zaten ezbere biliyorlar ama biz yeni başlayan hanımlara yardımcı olmak adına kolay ve zor modellerin hepsini paylaşıyoruz.

Defne yaprağı örgü modelini örmek için orta kalınlıkta bir yün ve 3,5 numara bir şiş işinizi görecektir. 10 ilmek ve katları olacak şekilde ayarlamalıyız örgümüzü daha fazla detay için aşağıda bulunan eğitim videomuzdan destek alabilirsiniz.

Defne Yaprağı Örgü Modeli Yapılışı Eğitim Videosu

Defne yaprağı örgü modeli yapılışını anlatan arkadaşımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere bu güzel motifi anlattığı için. Defne yaprağı açıklamalı video anlatımı gayet güzel ve net bir şekilde çekilmiş izlemenizi ve uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git