Değişik Havlu Kenarı Örneği İğne Oyası Yapımı

Çok sevdiğimiz el işlerinden biri olan oya örneklerini anlatmaya devam ediyorum. Bugün de sizlere değişik bir havlu kenarı yapımını aşamalı bir şekilde anlatacağım. Tüm hanımlar gün boyunca ev işleri ile uğraşmaktan kendilerine zor zaman ayırırlar. Ev işleri hepimizi çok yorar. Özellikle bir de çocuklarınız varsa onlar ile ilgilenmek de oldukça zahmetlidir. Çocukları herkes sever. Biz de onlar için elimizden geleni yaparız ve uğraşlarımız sırasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Ama eğer farklı hobiler ile uğraşmak için vaktimiz varsa iğne oyası modellerini denemek için hemen bir yerden başlamalıyız.

Özellikle başörtülerine ve havlu kenarlarına yaptığımız oyalar oldukça gösterişli durmaktadır. Sizler de benim gibi düşünüyorsanız bu yazı tam size göre. Çünkü kesinlikle çok beğeneceğiniz hem sade hem de şık bir modelden bahsedeceğim. Hala evinizin bir köşesinde oya yapılmamış havlularınız varsa değerlendirme zamanı gelmiştir. Eğer başörtüsü ve ya mevlüt örtüleri için oya modelleri arasında kullanmak isterseniz de uygun olacaktır.

Bu tarz el işlerinde en önemli detay keyif alıyor olmanızdır. Çünkü son derece güzel olan modelleri yaparken sıkılıyorsanız devam etmemelisiniz. Bana göre ya fazla çalıştığınız ve yorgun olduğunuz içindir. Ya da denediğiniz modeli sevmemiş olabilirsiniz. Hemen daha beğendiğiniz yeni şeyler denemenizde fayda vardır.

harika havlu kenar örneği yapımı videolu anlatım

Havlu Kenarı İçin Değişik Bir İğne Oyası Örneği

Bu model klasik şekillere benzeyebilir. Ama diğer yaptıklarınız ile kesinlikle aynı değildir. Çiçeği andırıyor olması zaten çok hoşunuza gidecektir. Çünkü çiçek şekilleri her yerde çok güzel durmaktadır. Aynı zamanda herkes tarafından da beğenilir. Eğer birine yaptığınız işlemeli havlulardan hediye etmek isterseniz bu modeli düşünmeden yapabilirsiniz.

Kimileri iğne oyası konusunda kendisini çok geliştirmiştir. Sürekli araştırmalar yapmış ve bildiklerini üst üste koyarak yeni modeller oluşturmaya başlamıştır. Siz de bu pozisyona gelmek istiyorsanız genellemeden uzaklaşıp yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız gerek. Her modelden ayrı bir bölümü alarak ve kendi tekniklerinizi kullanarak özel işlemeler oluşturabilirsiniz. Benimle de paylaşabilirsiniz.

Ayrıca havlu kenarı için farklı bir oya örneğini yaparken gösterilen boyutta bir model yapmak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz gibi uzatabilir ya da daha geniş yapabilirsiniz. Renk konusuna gelecek olursak iki renk kullanmanızı öneririm. Böylece yoruculuktan uzak ve sade bir ürün elde edersiniz.

Değişik Bir Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Farklı ve değişik bir havlu kenarı örneği yapılışını izlemek isterseniz hemen aşağıda bulunan videoyu başlatabilirsiniz. Anlatımdan ziyade görerek öğrenmek her zaman daha verimli oluyor. Bunun için sizlerle anlatım videolarını paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu model ile ilgili düşüncelerinizi olumlu da olumsuz da olsa benimle paylaşabilirsiniz. Hangi modelleri daha rahat işlediğinizden bahsedebilirsiniz. Şu an burada olan tüm hanımların modeli denemek için sabırsızlandığını düşünüyorum. Öyleyse beklemeden işe koyulabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git