Değişik Çiçek Örnekli Farklı Lif Yapılışı ( Yeni Anlatım )

Elimizden geldiği kadar sizlere yeni ve farklı lif örnekleri örmeniz için değişik modeller paylaşmaya çalışıyoruz. Zaman geçtikçe ve elleriniz örgü örmeye alışık bir hale gelmeye başladığında, siz de sürekli ördüğünüz modellerden sıkılabilir, daha farklı modeller örmek isteyebilirsiniz. Bazen karşınıza çıkar, bazen de bir kaç model inceleyip kendi modelinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Ama genellikle yeni lifler resimli anlatımlı ve açıklamalı olunca, herkesin daha çok işine yarıyor. Özelikle de hem resimli hem de yazılı açıklamalar, ilk kez öreceğiniz bir örnek için sizin yüzünüzü güldürebilir. Modeli çok beğendiyseniz, nereden başlayıp nereden nasıl ilmekler atacağınızı bilmeniz, modeli örmek açısından size oldukça kolaylık sağlayacak.

Farklı lifleri tığ ile yeni anlatımlı modelleri örmek için sıradan modellere sırt çevirmeniz gerek. Onlar kadar kolay öremeyeceğinizi, ama onlar kadar da basit olmayacağını bilmelisiniz. Bu yazımızdaki lif de değişik çiçekli farklı bir model. Kabartma çiçekler ile beraber harika bir görüntü sağlamış.

Çiçekli değişik ve farklı lif yapılışı anlatımı sayesinde kolay örülüyor

Bu şekilde yapılan bir çok lif modeli, farklı olması nedeniyle anlatıma ihtiyaç duyuyor. Bir kaç fotoğrafa bakıp nasıl yapıldığını çözmek için oldukça tecrübeli olmanız gerek. Veya daha önce benzer bir modeli örmüş olmanız size avantaj sağlayacak. Bu yazımızdaki lif de ortasındaki kabartma nedeniyle farklılık sağlıyor. Çiçek kabartma olması, ve deseni nedeniyle bir farklılık sağlaması çok şık bir görüntüye neden olmuş. Uzun çizgiler ve kenarına işlenen kısım da çok farklı bir hava katmış.

Değişik lif yapılışı için ortadaki çiçek bile yeterli

Modeldeki bir diğer güzellik ise; orta kısımda bulunan çiçeğin kendi başına bir model olabilmesi. Yakından çekilen fotoğrafı incelerseniz ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. İsterseniz o kısmı büyüterek örüp, tek başına bir lif modeli de elde edebilirsiniz. İşte sürekli bahsettiğimiz ve sizi teşvik etmeye çalıştığımız çok güzel bir teknik. Bir modele bakıp, ondan neler çıkartabileceğinizi, ne gibi farklılıklar ekleyebileceğinizi görmek çok önemli.

Çiçekli yeni anlatım değişik lif yapılışı

Yukarıda, bu güzel lifi yapmanız için adım adım anlatım ekliyoruz. Bu anlatım ile nerede ne gibi şeyler yapacağınızı adım adım inceleyebilirsiniz. Aşağıda ise, bu yazılı anlatıma destek olacak, aynı zamanda onu yaparken de görsel olarak nasıl yapacağınız konusunda size yardımcı olacak bir galeri var. Buradan da faydalanabilirsiniz.

Bu gibi yeni lifler için kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Geçenlerde ise yine kolay bir yapılışı paylaşmıştık. Tığ işi rüzgar gülü örgü lif yapımı resimli anlatım konusu da mutlaka inceleyin. O lifte çok şık ve güzel.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git