Değişik Motif Süslemeli Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bebek battaniyesi yaparken battaniyeyi bebeğiniz için eğlenceli bir şekilde süsleyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey biraz yaratıcılık. Bebeğinizin cinsiyetine göre işlemeler yapabilirsiniz. Motifler genellikle tığ ya da iğne ile yapılmaktadır. Bunun nedeni küçük ve pratik bir şekilde yapımı kolaylaştırmasıdır. Hangisini daha iyi kullanabiliyor iseniz onunla motif yapmayı tercih edebilirsiniz.

Bebek battaniyesi örnekleri iğne ya da tığ kullanarak yapabileceğiniz motiflerin elbette sınırı yok fakat size en bilindik ve en çok kullanılan motiflerin nasıl yapıldığını anlatalım.En çok kullanılan motif elbette çiçektir. Çiçek motifini yapmaya çiçeğin orta kısmından başlanır. Orta kısım ve yapraklar genellikle farklı renklerde yapılır. Bu sebep ile yaprak kısmını geçildiğinde renk değiştirilir. Yaprakların ilmeği orta kısma batırılarak yapılabileceği gibi bağımsız olarak yapılan yapraklar sonradan orta kısma da dikilebilir.

Bebek battaniyesi modelleri için en çok kullanılan bir diğer motif ise meyve ve hayvan motif süslemeli bebek battaniyesi örnekleridir.Özellikle iki boyutlu olan meyve figürleri çok kolay yapılabildiği için tercih edilir. Bunun için gerekli olan tek şey meyvenin cismine uygun olarak bir örgü gerçekleştirmektir.

Bebek Battaniyelerine Motifler Nasıl Dikilir ?

Dilediğiniz motifi yaptıktan sonra dikmeye gelmiştir. Motifi battaniye üzerine sıkı sıkıya ve darbelere uğrasa dahi düşmeyecek şekilde dikmek önemli bir konudur. Bunun yanında dikimi simetrik mi yoksa asimetrik mi gerçekleştireceğinize karar vermelisiniz. Eğer lalettayin bir dikim yapmak istiyor iseniz, gelişi güzel bir şekilde motifleri bebek battaniyesinin üzerine dikebilirsiniz.

Daha simetrik ve bir şeyler anlatan bir dikim yapmak istiyor iseniz, örneğin dümdüz bir doğrultuda alt alta dikmek için istediğiniz düzleme bir ip gerebilir ve bu ipin hattını harita olarak kullanabilirsiniz. Dikim işleminin ardından da bu ipi ortadan kaldırabilirsiniz. Ne şekilde dikim yapmak istiyorsanız ipi onun için kullanabilir ve dilediğiniz şekli kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Değişik Ve Farklı Motiflerle Süslenmiş Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bir önceki konumuzda yine sizlere papatya çiçek motifli bebek battaniyesi yapılışı ilgili bir makale paylaşmıştık. Şimdide büyük emekler vererek örülen birbirinden güzel ve sevimli bebek battaniyesi modelleri ve örneklerini sizlerle paylaşacağız. Umarım hoşunuza giden modellerle karşılaşırsınız.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git