Değişik Ve Seçme Çember Tığ Oyaları

Çember kenarına yapılan tığ oyaları, çemberine rengine ve kullanacak kişinin nerede kullanacağına göre değişiklik gösterebilir. Şöyle ki, gündelik kullanım için yapılıyor ise daha sade bir tığ oyası, özel bir günde kullanılacak ise daha gösterişli bir tığ oyası modeli kullanılır.

Tığ, çemberin daha evvel yapılmış olan zürafa adı verilen bir sıra şerit yardımı ile dokunur. Bu şerittin üzerine kaç batık yapılır ise model o şekilde oluşturulmuş olur. Tığ kullanmayı öğrenmek oldukça basittir. Öğrendikten sonra kolay modeller ile başlanarak git gide daha komplike işler ile uğraşılabilir.Tığ oyasının özellikle çember için çok fazla modeli bulunur. En yaygın olan, çiçek ve 3’lü zincir modelidir. Bunlar oldukça kolay yapılabildiği için yaygın olan modellerdir ve işi yeni öğrenen kişiler genellikle bu iki modeli deneyerek yapmaya başlar.

Farklı ve kimsede olmayan bir model yapmak istiyor iseniz, iki seçeneğiniz var. İlki kendiniz bir şeyler dizayn edebilirsiniz. Zaten var olan bir modelin çeşitli yerlerinde değişiklik yapabilir, modelin üzerine süslemeler ekleyebilir, iğne yardımı ile modeli geliştirebilir ve o modeli artık farklı bir şeye dönüştürebilirsiniz.

Tığ İşi Çember Oyaları İçin Farklı Oya Yapma Teknikleri

Çember tığ oyaları için ikinci seçenek ise, biraz araştırma yaparak çok fazla kişi tarafından bilinmeyen ve tercihen yapımı zor olan modelleri kullanabilirsiniz. Yapımının zor olması belki biraz sizi uğraştıracaktır ve fakat kolay modellere nazaran kimsede olmayacağı için değişik ve seçme bir tığ oyası elde etmiş olacaksınız.Çember oyalarını namaz başörtülerinde, çeyizlik çember oyaları şeklinde veya gündelik kullanımlar için oyaladığınız yemeni ve tülbentlerinize uygulayabilirsiniz.

En yeni Değişik Çember Tığ İşi Oyası Modelleri

Şimdi dilerseniz marifetli hanımlar neler yapmışlar bir bakalım değişik kaynaklardan bulduğumuz tığ çember oyalari aşağıdaki fotoğraf galerimizdedir. Fotoğrafları tıklayarak farklı örnekleri görebilir veya iğne oyası kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İğne oyasını yeni başladıysanız 1yumak.com iğne oyaları kategorimizde sizler için bir çok farklı teknikler bulabilirsiniz.Örgü ve elişi çalışmalarına gönül vermiş hanımlara tüm sorularında soru cevap bölümümüzde cevap veriyoruz. Lütfen sorularınız için çekinmeyin ve editörlerimize sorun.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git