Delikli Ekose Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli

Havaların ne kadar sıcak veya ne kadar soğuk olduğu hiç farketmez. Bebekler için tığ ile yapılmış battaniye modelleri her hava koşulunda ebeveynler için mutlak gerekli bir örgü modeli. Sürekli olarak yer ile temas haline olan, uyurken sabit bir şekilde duran bebekler terlemek için çok müsaitler. Onların en hassas ve en kırılgan oldukları bu dönemde hastalanmamaları, üşütmeden sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve vücutları için koruyucu birer destek olacak olan bebek battaniyeleri delikli ekose tığ işi olmasının yanında bir çok şekilde örülebiliyor. Fakat çok sıkmadan, onları çok huysuzlandırmadan koruyabilecek en güzel şey de ekose bebek battaniyeleri diyebiliriz.

Her şekilde ve her modelde rahatlıkla örülen battaniyeler, serin ve ferah olması açısından daha farklı iplerle ortaya çıkartılıyor. Özellikle kış aylarında kullandığınız yün içerikli, kalın battaniyeler yerine, biraz daha rahat tutacak ipler seçerseniz bebeğiniz için daha rahat olacaktır.

Ekose tığ işi bebek battaniyesi her boyda örülüyor

Genellikle bitmiş hali 75 x 110 cm. gibi bir ölçü ile yapılan modeller, isteğe göre biraz daha büyük veya biraz daha küçük halleri ile de örülebilir. Fakat yanınızda taşıyacaksanız ki artık gideceğiniz yerlere bebeğinizle beraber gideceksiniz,  çantanızda çok yer kaplamayan, normal ölçülerde bir battaniye modeli işini görecektir. 1 metre veya 10-20 cm. daha uzun battaniyeler bu gibi durumlar için oldukça uygun.

Delikli ekose bebek battaniyesi yapılışı

Bu model, biraz daha klasik seven hanımlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Dantel iği gibi ince ve serin ipler tercih edilerek yapılabilir. Kenar kısımlarındaki kurdeleler de erkek veya kız çocuğu olanlar için ayrı ayrı renkler ile süslenebilir. Veya tek bir renk de kullanabilirsiniz. Kurdele çekmek zorunda da değilsiniz. Ama bu tek renk beyaz battaniyeyi biraz canlandırmak gerek. O yüzden bu kurdele battaniyeye güzel bir hava katacak.

Bebek battaniyesi tığ ile nasıl örülür anlatım şeması

Şema okumayı artık herkes biliyor. Hatta bir modeli eline alıp da şemasını kareli bir deftere çizen hanımlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Bu yazımızdaki farklı modelli bebek battaniyesi örneğinin anlatımını şemalı olarak veriyoruz. Alttaki şemalarda, hem kenar hem de ana motifin şemasını görebilirsiniz. Az önce de bahsettiğimiz gibi ölçü 1 metre civarında olsun.

Bu şekilde düz ve klasik değil de daha şirin battaniye modeli örmek isterseniz eğer, ayıcık figürlü örgü bebek battaniyesi ve yapılışı konusunda harika bir model anlatımı var. Bu mükemmel işi mutlaka inceleyin. Bebekleriniz için başka örgüler yapmak isterseniz de bebek örgüleri kategorimizdeki anlatımları ve modelleri incelemeden geçmeyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git