Deri Kumaş ve Koltuk Temizleme Yöntemleri

Daha önceleri iş yerlerinde daha fazla tercih edilen deri koltuklar artık ev dekorasyonlarında da yaygın olarak kullanılmaya başlamışlardır. Tabii ki günlük yaşamın fazla olduğu evlerde koltukların kirlenmesi de fazla yaşanmaktadır. Peki deri koltukların temizliği nasıl yapılmalıdır. Kumaş koltukların temizliği hakkında hemen hemen herkesin bir fikri bulunmaktadır. Deri koltukların temizliğine hassasiyet göstermek gerekmektedir. Kumaş koltukların temizliği için kullanılan temizlik ürünleri deri koltukların temizliği alanında kullanılmaması gerekmektedir.

Deri koltukların temizliğinde yumuşak başlıklı elektrik süpürgelerinin kullanılması önerilir. Koltuklar silinecekse öncelikli tercih edilmesi gereken deri koltuk temizleyicilerinin kullanılmasıdır. Bu tarz temizleyicileriniz yoksa eğer önerebileceğimiz bir kaç ürünle koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Örneğin; arap sabununu ılık suyla karıştırarak yumuşak bir bez yardımıyla fazla sert olmamak kaydıyla silin. Sonrasında koltuğu kurulayın. Ayrıca doğal temizleme özelliği olan sirkede koltukların siliminde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra keten tohumu da temizleme özelliği olan deri koltuk temizliklerinde kullanabileceğiniz yöntemler arasındadır.


Size de çok ilginç geleceğini düşündüğümüz bir diğer yöntem ise portakal, muz ve limon kabuklarını deri koltuklarınıza sürerek lekelerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında yumuşak ve nemli bir bez yardımıyla durulanmasını sağlayın. Beyaz sabunda deri koltuklarınızın temizliğinde kullanabileceğiniz bir alternatiftir. Fakat her temizlikten sonra deri koltuklarınızı durulayıp arkasından da kurulamanız oldukça önemlidir. Bir miktar su içine eczanelerden alabileceğiniz bir miktar gliserini dökerek yumuşak bir bez yardımı ile dairesel hareketlerle fazla hızlı davranmadan temizliğini yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git