Dilimli motif ile anlatımlı yeni örgü bebek yeleği

Bebekler için farklı ve kolay örgü modelleri örmek için, sürekli olarak yapılan ve paylaşılan işleri araştırmak gerekiyor. Farklılık adına yapılmış bir çok iş de aslında diğerlerinin tekrarı gibi. Aynı kesim yeleği örmek yerine, aynı kesimi kullanarak üzerindeki motifleri veya modelleri değiştirmek çok daha güzel şeyler örmenizi sağlayabilir. Bu yazımızda bir doğa nesnesinden esinlenerek, yani bir motif olarak alınan mandalina dilimi ile yeni modelli anlatımlı bebek yeleği nasıl yapılır ona bakacağız.

Geçen yazımızda, el işlerini yaparken çeşitli doğa, hayvan figürlerinden yararlanarak güzel motfiler ortaya çıkartılabilir demiştik. Her zaman bir şeyin bütününü almak zorunda değilsiniz. O nesnenin bir kesitini, bir parçasını alarak da ortay güzel işler çıkartabilirsiniz. Bu minvalde, mandalina dilimlerini bir örnek olarak kullanarak, böyle güzel bir modelin ortaya çıkartılmış olması çok güzel.

Çeşitli meyvelerden esinlenerek yeni motifli bebek yelekleri yapmak

Bu modele bakarak sadece bu meyveden bir şey yapılır diye bir kural yok. Aynı yöntemi uygulayarak da bir çok meyve ve sebzeden yararlanabilirsiniz. Salkımdaki üzümleri, çilekleri, kiraz ve vişneleri kullanabilir, bir çok modelde farklı meyve sebze şekilleri kullanarak, modern ve yeni bebek yelekleri modelleri örerek farklı motifler elde edebilirsiniz. Bir modelin aynısını yapmak yerine, aynı modeli örerek ona eklemeler ve çeşitli varyasyonlar yaparak geliştirmelisiniz. Bu şekilde devam ederek ileriki modellerde tamamen size ait ve daha farklı modeller örmeye başladığınızı görebilirsiniz.

 Dilimli mandalina şeklinde bebek yeleği nasıl örülür?

Bu güzel yeleği örmeniz için size, aşağıda anlatımlı olarak yeni modelde bebek yelekleri nasıl örülür açıklamalı olarak veriyoruz. Eğer bu anlatım size biraz zor geliyorsa, en aşağıdaki videodan da yaralanabilirsiniz. Türkçe açıklamalı olarak anlatılan video size yol gösterecektir.

Renk olarak herkes kendine göre bir şey belirliyor. Ama fikrimizce, modelin ismi mandalina dilimleri olduğu için, üstteki fotoğraflarda olduğu gibi turuncu ve turuncunun tonlarını kullanırsanız, modeli çok daha güzel yansıtabilirsiniz. Modelin ismi ile renginin uyumlu olması çok önemli değil derseniz de, örnek videodaki gibi farklı renklerde örebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git