Diyagonal Örgüsü Nedir ? Diyagonal Örgü Nasıl Örülür ?

Sizlere bu yazımızda yine farklı ve değişik örgü modelleri ile alakalı bir yazı sunacağız. Çok güzel bir örgü tekniği olan diyagonal örgü modelinin yapılışını elimizden geldiği ve dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışacağız. Kulağa ilk yansıdığında oldukça değişik bir örgü modeli geliyor akla.Fakat sizde gördüğünüzde çok hoş duran bir örgü modeli olduğunu anlayacaksınız diyagonal örgü modelinin.

Diyagonal örgü nasıl örülür ve neler yapabilirim sorunuza cevap olarak ise ; hemen hemen öremeyeceğiniz bir model yok gibi düşündüğümüzde her türlü örgünüzde bu bir boyunluk olabilir bir bere olabilir veya aklınıza gelen tüm örgü modellerini örebileceğiniz bir teknik Bize göre diyagonal örgü ile harika bir boyunluk ortaya çıkarabilirsiniz.Tabi bu birazda sizin el beceriniz ve hayal gücünüze bağlı.

Örgümüzle alakalı küçük bir detay vermek gerekirse dikdörtgen olarak başlanıyor.Hemen aklınıza bu örnek ile güzel bir şal örebilirim söylemi geliyor olabilir. Bizdece de boyunluğun yanı sıra güzel bir örgü şalda bu örnekle örmeniz mümkün.

Diyagonal Örgü Nedir Nasıl Yapılır Ve Örülür

Diyagonal örgü nasıl yapılır diye sorarsanız. Diyagonal örgü modelimizi şiş kullanarak öreceğiz. İlk olarak pratik yapmak adına 14 ilmek atarak başlayınız. bir sıra ters bir sıra düz örgü öreceğiz. üçüncü sırada örneği oluşturmaya çalışalım. Birinci ilmeğimizi boş olarak alacağız.İkinci ilmek ile üçüncü ilmek arasından bir sıra alttan şişi batırarak ilmek alacağız.

Örgümüzün örülüşüne şu şekilde devam ediyoruz. İkinci ilmeği örmeden şişimize boş olarak alacağız. Yine devamında üçüncü ve dördüncü ilmek arasından bir alttan şişimizi batırmak suretiyle ilmek alacağız. Üçüncü ilmeği diğer şişimize örmeden almalıyız. Sıramızın sonuna kadar aynı işlemi tekrar etmeliyiz. En son ilmeği ters olarak örelim.

Arka sırada ise ilk ilmeği boş olarak alalım.Sırada alttan aldığımız ve boş olarak aldığımız ilmeklerimizin 2’sini birlikte ters olacak şekilde öreceğiz. Bu sıramızıda bu şekilde tamamlayacağız. En son ilmeği ters olarak örerek bitireceğiz. Bu 2 turu tekrar etmek suretiyle hangi uzunluğu istiyorsak o uzunluğa kadar öreceğiz.

Diyagonal Örgü Yapımı Videolu Anlatım

Diyagonal örgü yapımı ve örülüşü ile ilgili detayları ve bilgileri elimizden geldiğince sizlere aktardık. Diyagonal örgü yapımı ile ilgili aklınıza takılanları aşağıdaki diyagonal örgü videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda diyagonal örgü ile örülmüş örgü modellerini sizlerle paylaşıp diyagonal örgüyü daha iyi anlamanızı ve neler örebileceğiniz hakkında fikirler vermek istiyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git