Düzenli Bir Ev mi? Yoksa Mutlu Bir Çocuk mu?

Çocuğunuz var ise 7/24 süren bir ve izni olmayan bir işe girmişsiniz demektir. Çünkü annelik oldukça zor ama bir o kadar da mutlu bir meslektir. Annelik mutlu, aklı başında bireyler yetiştirmektir. Bu yüzden çocuklarınız her şeyden önde gelmektedir. Çocuğunuza ayıracağınız zaman ve bu zaman dilim içinde ona vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Ama çocuğumuz küçük ise evimizin dağınıklığı da bir o kadar büyük olmaktadır. Çünkü çocuklar bütün vakitlerini evin içinde geçirdiklerinden dolayı enerjilerini atacak yerler ararlar. Bunu yaparken de evi dağıtırlar. Fakat anneler bu konudan pek hoşnut olmazlar. Peki annelere sorarsak dağınık bir ev mi yoksa mutlu bir çocuk mu yetiştirmek istersiniz diye. Tabi ki cevap mutlu çocuklardır. Ama bunu yaparken de biraz sabırlı olmak gerekmektedir. Çünkü çocuk yetiştirmek oldukça zor bir meslektir.

 

Çocukları evi dağıtmak konusunda oldukça başarılıdırlar. Peki mutlu çocuk yetiştirmek için her istediklerine izin mi vermeliyiz. Tabi ki hayır her konuda olduğu gibi oyuncakları konusunda da sınırlarını çizmemiz gerekmektedir. Kendimize bir program yapıp öncelikle çocuğumuzun ihtiyaçlarını görmeli ve daha sonrasında ise ev düzenine vakit ayırmalıyız.

Bunu yaparken çocuğumuzu meşgul edecek oyunlar ayarladıktan sonra sizde ev işlerinizi yapabilirsiniz. Çocuklarınıza ayırdığınız vakitte kaliteli zaman geçirirseniz hem çocuğunuz hem de sizler mutlu zaman geçirmiş olursunuz. Daha sonrasında ona vakit geçirmesi için seçeceğiniz oyuncaklar örneğin oyun hamuru çocuğunuzun oldukça fazla oyalanmasını sağlayacaktır. Bu zaman diliminde sizde işlerinizi halledebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git