Ebruli İp İle Tunus İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Kolay örülen farklı ve güzel bebek yelekleri modelleri arasında Tunus işi kendine yavaş yavaş yer bulmaya başladı. Özellikle bir çok farklı örnek arasından sıyrılıp göze hoş gelen ve örülmesi de çok zor olmayan bu modeller, farklılık arayan hanımlara da ilaç gibi geliyor. Güzel ve farklı bebek yeleklerini anlatımlı olarak örmek için çok çeşitli yol var. Daha önce yelek örmüşseniz, bu model üzerine farklı dokunuşlar yapabilir ve geliştirebilirsiniz. Eğer ilk kez karşınıza çıkan bir yelek varsa bunun için iyi bir anlatım gerekli. Bu anlatım yazılı veya görsel olabilir. En anlaşılır metot ise videolu anlatımlı bebek yelekleri yapılışı diyebilir. Bebekler her mevsim üşütüp hastalanabilir. Havanın soğuk olması gerekmez. Bu yüzden de elinizin altında ona her an giydirebileceğiniz güzel bir yelek olması şart. Karşınıza çıkan hep aynı tarz ve model yeleklerden sıkıldıysanız eğer, bu yazımızdaki bebek yelek modeli sizin yüzünüzü güldürebilir. Ebruli ipin zaten kendi başına bir güzelliği var. Bu güzel görüntüye bir de modelin şıklığı eklenince, ortaya çıkan iş harika oluyor.

Tunus işi bebek yelekleri ile farklı modeller örün

Yıllardan beri süregelen, kendi kültürümüzün eseri olan modelleri sürekli olarak örüyoruz. Bu modellere aşinayız ve çok seviyoruz. Bunların yanında, farklı tasarım ve çeşitli tasarımsal örnekler örmek de bize fayda sağlayacak. Tunus işi örgü modelleri ve teknikleri son yıllarda ülkemizde çok fazla rağbet görmeye başladı. Biz bunun nedeninin, kendi kültürümüzdeki motiflerle benzerlik gösterdiği için olduğunu düşünüyoruz. Anadolu’ya has harika modellerimize, Tunus işi teknikleri ile bir kaç dokunuş yaparak, benzersiz modeller ortaya çıkartabilirsiniz.

ebruli ip ile tunus işi bebek yeleği yapılışı videolu anlatım

Tunus işi teknikleri sadece bebek yeleklerinde kullanılmıyor

Şimdiye kadar karşınıza çok fazla Tunus işi yelek çıkmış ve incelemiş olabilirsiniz. Fakat Tunus işi sadece yelekte değil, aklınıza gelebilecek modelde kullanılıyor. Örneğin en meşhur olan örnekler patikler. Tunus işi patik örmek ve nasıl başlanacağını öğrenmek isterseniz; örgüde Tunus işi patik modelleri yapımına nasıl başlanır? konusundaki anlatımı inceleyin. Bu konudaki video anlatımı başlangıç için size yetecektir. Daha sonra ise, Tunus işi patik modelleri için 180 adet motif örneği konusundaki şemalardan faydalanabilirsiniz. Elbette battaniyeyi de es geçmemek lazım. Patik ve yelekten sonra en fazla örülen model de battaniye. Baklava dilimli Tunus işi bebek battaniyesi yapılışı konusundaki resimli anlatım çok açıklayıcı. İncelemeden geçmeyin.

Ebruli ip ile Tunus işi bebek yeleği nasıl örülür videolu anlatım

Bu güzel anlatımı, internette size farklı modeller sunmak için gezerken bulduk. Bir bebek yeleği yapmak için en güzel yolun videolu anlatım olduğunu düşünüyoruz. Özellikle Türkçe açıklamalı olarak çekilen videolar çok daha faydalı. Adım adım çok açıklayıcı bir şekilde anlatılan bu video için Sevil Örgü ye buradan çok teşekkür ediyoruz. Kendisinin Youtube kanalını ziyaret etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git