Elbise Şeklinde Örülmüş Lif Modelleri ve Yapılışı

Piyasada bulunan ve her zaman karşınıza çıkan basit, kolay ve değişik lif modelleri ve örnekleri ile yeni lifler arasında oldukça bariz farklılıklar olduğunu görmüşsünüzdür. Dikkat ettiyseniz eğer son zamanlardaki lifler, daha önceki yıllara nazaran daha modern ve çok daha güzel modeller olmaya başladı. Herkes istediği bilgiye sadece bir kaç saniye içerisinde ulaşmaya başlamasının bunda oldukça fazla etkisi var. Hanımlar, yeni ve modern lifler için farklı modeller örmek istiyor. Çoğu zaman bu isteklerini gerçekleştirmek için çok çeşitli yollara başvuruyorlar. Bir kaç modeli birleştirmek, o modeller üzerindeki motifleri değiştirmek ve farklı renk kombinasyonları yaparak yaptıkları işleri daha farklı bir hale getirmek için uğraşıyorlar. Aslında bazı zamanlar bunlar için sadece şekil değiştirmek de yetebiliyor.

Lif örerken ve örnekleri farklılaştırmak için değişik modellerin yapılışı için bir çok motif ararken, şekil değiştirmek bize çok yardımcı olabilir. Standart yuvarlak, kare ve düz lifler yerine, farklı şekilde olan bir çok örnek örerek bunu gerçekleştirmemiz mümkün.

Elbise şeklindeki lifler çok değişik modeller barındırıyor

Elbise lifler işte bu farklılığı yakalamanız için size oldukça güzel imkanlar sunuyor. Şeklin elbise adı altında, tek bir model olarak tanımlandığına takılmayın. Asılında elbise lifler de kendi aralarında oldukça güzel çeşitlilikte örnekler barındırıyor. Elbise ne kadar farklı örneklerde yapılabilir ki? İşte bu sorunun cevabını size, aşağıdaki galeride bulunan modeller verecek.

Elbise lif örnekleri farklı ve yeni bir görünüm sağlıyor

Her zaman aynı şekilden ve modelden kim sıkılmaz ki? Amaç ne olursa olsun, her zaman aynı işlevi gören bir örgü modeli olsa da, görünümdeki değişiklik o modeli kullanmak için bize biraz daha hoş gelebiliyor. İşte bu yüzden piyasada bu kadar fazla lif modeli var. Farklılık ve değişiklik isteyen hanımlar, bir çok yeni modelin yapılışını ararken, kendi el becerilerini ve hayal güçlerini de katarak çok farklı işler yapabiliyorlar. Bunun için sürekli farklı örnek incelemek, bu örnekleri uygulayıp pratiklik kazanmak gerek. Bir model incelerken elbette ki ilham alacaksınız. Fakat buradaki en önemli nokta, o modelin bire bir aynısını yapmamak. Kendi yorumunuzu katarak, o modeli daha ileriye taşımanız gerek.

Elbise şeklinde lif modelleri nasıl yapılır?

Şimdiye kadar her şekilde lif modeli örüp, bu lifleri bir çok modelde ortaya çıkarttınız ve kullandınız. Artık farklı modeller örmenin zamanı geldi. Peki elbise şeklinde örgü lif modeli nasıl örülür?  Bunu öğrenmenin bir çok yolu var. Ya çok yakınınızda, bu şekilde lif örmüş birinden öğreneceksiniz, ya da güzel bir anlatım bulacaksınız. Aşağıdaki video ikinci seçenek için eklendi. Sıfırdan başlayıp, güzel bir elbise şekilde lif örmek istiyorsanız eğer, videoyu baştan sona kadar takip etmelisiniz. Zira en altta bulunan elbise lif modellerini örmek istiyorsanız, tam anlamıyla öğrenmeniz sizin yararınıza olacak.

Elbise şeklinde örülmüş lif modelleri

Farklı lifler örmek için, lif örmeyi bilmeniz yetmiyor. Yani elinizdeki malzemeyi kullanmayı bilmiyorsanız eğer, ne kadar yetenekli olursanız olun bir şey ortaya çıkartamazsınız. Bu yüzden hayal gücünüzü geliştirmeniz gerek. Bunu yapmanın yolu da sürekli örnek incelemek. Elbise lif örmeyi yukarıdaki videoyu izleyerek çok güzel bir şekilde öğrendiniz. Nerede ne yapılır her şeyi biliyorsunuz. Artık daha farklı işler yapmanın zamanı. Aşağıdaki elbise lif modelleri, size çok farklı lifler örmeniz için kılavuz olacak, ilerde öreceğiniz diğer işleriniz için de harika alternatifler oluşturacak.

Lifler her zaman hayatımızın bir parçası haline geldi. Fakat örgü alemi sadece onlardan ibaret değil. 1yumak.com iğne oyası ve iğne oyaları kategorilerinde de çok harika işler paylaşıyor. Eğer iğne oyasına merakınız varsa mutlaka gezmeniz gereken kategoriler. Yok, ben lif modeli örmeyi, lif örnekleri incelemeyi çok seviyorum diyorsanız eğer;

Tığ işi rüzgar gülü örgü lif yapımı (Resimli anlatım)

Püsküllü lif nasıl örülür ve püsküllü lif yeni modelleri

Banyo lifleri için bulunmaz bir örnek ayıcıklı banyo lifi yapımı

konularındaki anlatımlar ve modeller ile kendi tekniklerinizi geliştirebilirsiniz. Buradaki modelleri her zaman birbiri ile karıştırıp, harmanlayıp ve bir çok modeli olduğundan daha farklı örüp çeşitlendirmek her zaman sizin elinizde.

Elbise lifler için harika modeller

Hayal gücünüzdeki sınırları kaldırıp, bir çok modeli sizin kendi fikrinize uyarlamanız, size daima daha değişik modeller yapma imkanı sağlayacak. Bazı hanımlar model incelemenin, o modelleri yapmanın kopya çekmek olduğunu düşünüyor. Bu çok yanlış bir düşünce. Onları yaparak daha iyi bir seviyeye geleceksiniz. Bunu resim çizmeye benzetebilirsiniz. İlk önce bakarak çizer, daha sonra hayal günüz genişler ve kendi resimlerinizi yapmaya başlarsınız. Örgü örmek de aynı şey.

Galerideki elbise şeklinde lifler arasında harika işler var. Daha önce görmüş olabilir, bazılarını örmeyi denemiş ve örmüş olabilirsiniz. Fakat eminiz ki ilk kez gördüğünüz bir çok model mevcut. Harika lifler örmeniz dileğiyle. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git