Eldiven Şeklinde Örme Lif Tarifi ( Videolu Anlatım )

Elişi ile örgü lif örmek geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenek, hemen hemen hepimiz küçük yaşlarda anane ve babannelerimizin örgü liflerle ve çilelerle haşır neşir olduğunu görmüşüzdür. Örgü liflere kimi zaman isimlendirmek için sabun bezi, banyo bezi gibi isimlerde söylenmiştir. Örme lif örneklerinin birden fazla çeşit ve modeli vardır. Uzun lif modelleri , el sokmalı lifler, eldiven şeklinde lifler, püsküllü lifler örnekleri çoğaltmak oldukça mümkün.

Bizlerin size sunacağı lif modeli ise eldiven şeklinde şık ve güzel bir lif örneği olacak. Eldiven şeklinde liflerinde çeşitleri oldukça fazladır. Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz eldiven şeklindeki lif modelini örmek ne kolay nede zor tabiki biraz örgü hakkında bilginiz olması gereklidir. Eldiven şeklinde lif modellerini daha çok çeyiz ve bohçalarda kullanabilirsiniz. Hem görünüş hemde kullanış açısından çok tercih edilen lif modelleri arasında gelmektedir.

Eldiven Şeklinde Örgü Lif Modelleri Ve Eldiven Lif Yapımı

Şimdi sizlere birbirinden farklı eldiven şeklinde lif örnekleri sunacağım bunlarda videomuza ek olarak sizlere fikir vermesi açısından iyi olacağını düşünüyorum. Tabiki nasıl yapıldıkları hakkında pek fikrim yok sadece örneğimizdeki pembe beyaz olan şık lif örneğinin yapılışını paylaştık.

Bu lifler tunus işi ile örülmüş biraz tunus işi örgü bilmeniz gerekmekte…

Bu modelimiz ise modelindede gördüğünüz gibi yüzüklü eldiven lif örneği…

Buda bizim güzel eldiven şeklinde pufidik örme lif örneğimiz yapılışı aşağıdadır.

Eldiven Şeklinde Örgü Lif Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Ören hanım youtube kanalından alıntı yaptığımız eldiven lif yapılışı videomuzu sizlerle paylaşmak istedik. Eldiven lif yapımı videomuzu çeken hanfendiye teşekkür ediyoruz. Oldukça güzel ve detaylı bir anlatım yapmış. Eldiven lif örmek isteyen herkesin kolaylıkla yararlanabileceği bir kaynak. Aslında örgü videoları kategorimizde anlatımlı bir çok örgü modeli ve lif modeli bulunmaktadır.

Dilerseniz son paylaştığımız değişik lif modelleri ve lif örnekleri konumuzuda inceleyebilirsiniz. Şimdi eldiven lif nasıl örülür bir bakalım.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git