En çok örülen yuvarlak lif modelleri yapılışı

Ne kadar fazla örgü modeli olursa olsun, ne kadar çok çeşit ortaya çıkarsa çıksın, örgü modelleri arasında en çok örülen örnekler lif modelleri ve yuvarlak lif örnekleri olmuştur. Liflerin kadınlar arasında bu kadar çok örülmesi, işlenmesi ve çok güzel oyalarla süslenmesi tesadüf değil. Ortalama bir örgü modelinden çok daha küçük, kullanım açısından diğer örneklerden daha geniş bir kullanım alanına sahip olan yeni lif modelleri ve tığ ya da şişle kolay bir teknikle yapılışı sayesinde de en fazla tutulan modeller. Her ne kadar sadece banyoda kullanılıyor gibi görünse de, bir çok ev hanımı farklı amaçlar için de tercih ediyor.

Banyoda temizlenmek için vazgeçilmez bir araç lifler. Lif kullanmak, sabun veya duş jellerinin çok daha iyi köpürmesi ve vücudunuzu temiz bir hale getirmenin en iyi yollarından birisi. Çok çeşitli modelleri olan ve yeni farklı ve kolay lif modellerinin yapılışını tığ işi anlatımlı örmek üzere sürekli olarak çok fazla örnek incelemek zorunda kalabilirsiniz. Buradaki en önemli şey ise kendinizden bir şeyler katmak.

Lif modelleri en çok örülen modeller yeni tasarımlar

En fazla örülen modelleri yapmak elbette daha kolay. Onlar için onlarca anlatım bulabilirsiniz. Eğer sürekli örmüyor, lif yapmak için çok fazla zamanınız ve nedeniniz yoksa, bu gibi çalışmaları yapabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Fakat, daha güzel ve değişik modeller örmek istiyorsanız, burada siz devreye giriyorsunuz. Farklı ve kolay lif modelleri yapmak için biraz araştırma, biraz hayal gücü ve rahat bir zamana ihtiyacınız var.

Yuvarlak lif modelleri yapılışı neden en çok örülen örnek?

Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi tabii ki elinize aldığınızda çok kolay bir şekilde kullanabilmeniz. Avucunuzun içine alıp sabun veya duş jelini sürdüğünüzde, çok kolay bir şekilde köpürtüp kullanabilirsiniz. Ayrıca mutfakta veya evdeki temizlik işlerinde kullanmak isterseniz de size kolaylık sağlar. Tek elinizle kolay bir şekilde hakimiyet kurup, yapacağınız temizliği en iyi seviyede yapabilirsiniz. Uzun lifler ya da büyük boyutlu lifler bu rahatlığı size sağlamayabilir.

Yuvarlak lif modelleri adım adım nasıl yapılır anlatımlı açıklamalı

Bir çok yuvarlak örgü modelinin aslında aynı teknikle yapılmasına karşın, desenlerindeki ve motiflerindeki farklılıklar onları bambaşka bir hale sokuyor. Farklı teknikler hem kullanım amaçlı lifleri, hem de yeni ve farklı çeyizlik lifleri değişik bir model haline getiriyor. Aynı tarif ettiğimiz gibi bir modeli örmek için de size yuvarlak lif modelinin adım adım anlatımını vermek istiyoruz. Renk konusunda siz kendi tercihinizi yapabilirsiniz. Sarı renk üzerinden anlatılmasına karşın, bu renk yerine farklı renk tercihleri yapılabilir.

Yukarıdaki anlatımı adım adım uyguladığınızda, henüz örgü örmeye ve el işi yapmaya yeni başlamış olsanız bile güzel bir lif modeline sahip olabileceksiniz. Eğer tam istediğiniz bir olmadıysa, bir kaç kere daha denemek size çok daha iyi bir model çıkartmanıza yardımcı olabilir. 1yumak.com yeni lif modelleri kolay anlatımlı konularında oldukça fazla örnek paylaşmaya çalışıyor. Her modelden ve değişik gördüğümüz her örneği sizinle paylamaya çalışıyoruz. Farklı örnekler paylaşıp, bu örnekleri karşılaştırmalı olarak birbiri ile harmanlayabilirseniz, bir çok bilindik modeli yeniden yorumlama şansınız olur. Bunu yapmanızın en büyük faydası ise, yeni lif modellerini farklı tekniklerle bir araya getirip, ortaya bambaşka bir model çıkartabilirsiniz. Örneğin, püsküllü lif nasıl örülür ve püsküllü lif yeni modelleri konusundaki anlatım sayesinde daha farklı bir model çıkartmak için fikirler edinebilirsiniz. Çünkü püskül, her ördüğünüz örgü modeli için çok güzel bir aksesuar. Herkese kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git