En Kolay Ve Basit Karakalem Çizimleri Videolu anlatım

Resim çizmek ve kalemle uğraşmak insanı çok rahatlatan rehabilite eden bir uğraşı olduğunu düşünüyorum. Çünkü resim çizmek karakalem ile bir şeyler ortaya çıkarmak hayal gücümüzü sınırsız bir şekilde kullanmak oldukça hoş. Çocuklarımızıda erken yaşlarda kalem defter ve silgiyle tanıştırmalıyız bence, çünkü kalem kağıt ile büyüyen çocukların hayal güçlerinin sınırsız olacağını ve güzel işler ortaya çıkaracağını düşünüyorum.

Eğer karakalem ile çizgi ve resim yapma işlemine yeni başladıysanız merak etmeyin çok zor çizimler olduğu gibi çok kolay karakalem çizimleride mevcuttur. Karakalem dendiğinde akla bir köşe başında oturmuş önünde resim tahtası ve elinde karakelimi oturan kişilerin slüetlerinin çizimini yaparken gözümüzde canlanır. Tabi bu en zor olanıdır. Güzel olan herşey birazda zor elde edilir ve yapılır.

Sizlere onlarca basit ve kolay karakalem çizimleri sunan ve öğreten bir video paylaştık yazımızın sonunda bu videomuzu dikkatli bir şekilde takip ederek, birbirinden kolay karakalem çalışmaları yapabilirsiniz.

Pratik Ve Basit Karakalem ÇizimTüyoları

Pratik ve kolay karakalem çizimleri yapmak için öncelikle objelerin taslaklarını çıkararak işlemlere başlamalısınız.Kaleminizi 2b olarak seçmenizde işinizi kolaylaştıracaktır. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise çizeceğiniz objelerin detaylarına çok takılmadan daha düz bir şekilde çizmeye çalışın.Ve bol bol çalışma yapın obje çizin karşınıza alarak dikkatli bir şekilde dediğimiz gibi ayrıntılara takılmadan çizimler yapmaya çalışın.

Basit Ve Kolay Karakalem Çizimleri Nasıl Yapılır ? Videolu Anlatım

Sevgili arkadaşlar aşağıda sizler için paylaştığımız videomuzda yaklaşık 100 110 adet kadar farklı insan, hayvan ve obje karakalem çizim örnekleri bulunuyor.Ayrıca detaylı olarak bu karakelem çizimlerinin nasıl yapılacağı anlatılıyor. Yeni başlayanlar için bulunmaz bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Karakalem çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Karakalem çizimlerine dahir daha önceki yazılarımızdan olan Kolay Hayvan Ve Köpek Resmi Nasıl Çizilir ? konumuz ilginizi çekebilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git