En Yeni Bayan Örgü Yelek Modelleri

Yaz veya kış fark etmez. Bayanlar için farklı ve yeni örgü yelek modelleri her zaman bir ihtiyaçtır. Ev hanımı olun, çalışan olun, veya Anadolu’ da tarlada, bağda, bahçede olun her zaman gerekli bir giysidir yelek. Sürekli olarak bebekler için ve çocuklar için yapıldığı düşünülse de, mağazalarda bile en fazla bayanlar için çok şık örgü yelekler satılır. Çünkü yelek, komple bir giysi olarak değil, bir şeyi tamamlayıcı özelliği sayesinde, her giysi ile mükemmel bir uyum sağlar. Spor ve klasik olarak her çeşidini rahatlı örebilir ve kullanabilirsiniz.

Yelek dendiğinde nedense hemen, ev hanımlarının kullandığı, ya da sadece evde kullanılan bir örgü modeliymiş gibi bir algı oluşuyor. Geçmişteki modeller ve örnekler tek tip, sıradan ve basit olduğu için bu o zamanlar geçerli bir nedendi. Ama artık bayanlar için o kadar modern ve farklı örgü ve tığ işi yelek örnekleri var ki, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Modern görünümlü yeni model bayan yelekleri çok sık örülüyor

Dediğimiz gibi yelekler günümüzde sadece evde kullanılmıyor. Modern işlerin çoğalması ve modellerin gelişmesinden sonra her yerde rahatlıkla giyilebilir. Bir işte çalışıyorsanız, gömlek veya bir badi üzerine giyip kullanabilirsiniz. Özellikle bahar ayalarında en çok tercih edeceğiniz şey yelek olacak. Çünkü bu aylarda havanın nasıl olduğunu kimse tahmin edemiyor. Bu yüzden kocaman montlar ve kabanlar taşımak yerine, güzel modelli bir yelek işinizi görecek.

Büyükler için bayan anne yelek örnekleri tığ ile çok şık

Yelek kışın sıcak bir alternatif. Fakat bahar aylarında aynı yeleği giymeniz sizin işinizi görmeyecektir. Yani giymeyeceksiniz. Çünkü çok sıcak ve sıkıcı olacak. Bu yüzden bayan ve anne baharlık tığ işi yelek modelleri örmeniz gerek. Tığ ile yapılan modeller, kullanılan ipler ve desenlerin ferah olması nedeniyle bu gibi havalar için çok daha uygun. İçinize giyeceğiniz gömlek, tişört ve badi yeterli olacak.

Yeni bayan örgü yelek modelleri ve örnekleri

Az önce bahsettiğimiz modellere aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz. Bu modeller genel itibari ile kalın ve kışlık değil, daha ince, kibar ve her türlü giysi üzerine giyip kullanabileceğiniz türde şık modeller. Geneli tığ ile yapılmış ve sıkmaması için delikli modeller tercih edilmiş. Modellerin üzerindeki motifler zaten çok fazla şekil barındırdığı için, üzerine çok fazla aksesuar kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Yapacaksınız da küçük bir kurdele, bir kaç farklı düğme tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızdaki modeller yalnızca örnek olarak verildi. Anlatımlı bir model isterseniz sitemizde bir çok model var. Örneğin, yüzük taşı örneği ile örgü anne yelek yapılışı konusundaki videolu anlatım ile harika bir yelek yapabilirsiniz. Ya da, buğday başağı örneği ile örgü yelek modeli konusundaki anlatım da size yardımcı olabilir.

Yelek dendiğinde akla, tabii ki ilk önce bebekler gelir. Bir çok güzel ve şirin yelek modeli bebekler için yapılıyor. Bebek örgüleri kategorisinde bu güzel modelleri inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git