En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

Ev dekoruna renk ve farklılık katan sepetlerin özellikle örgü olanları oldukça fazlasıyla tercih edilerek ev dekorunda yerini almaktadır. El örgüsü sepetler eskiden beridir yapılıyor olsa da günümüzde verilen değer artmış ve birçok model ve örnek ortaya çıkmıştır. El örgüsü sepetleri evinizde pek çok alanda değerlendirerek kullanabilirsiniz. Banyonuz için havluluk yapabilir veya mutfakta küçük ev aletlerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hobi eşyalarınızı koymak içinde yine örgü sepetlerden faydalanabilirsiniz. Yatak odanız için özel, kişisel bakım eşyalarınızı koymak için şık ve farklı el örgüsü sepetler yaparak değerlendirebilirsiniz.

Örgü sepet modelleri oldukça çeşitlidir. Şiş ile yapılan örgü sepetler olduğu gibi aynı zamanda tığ işi ile yapılan sepet modelleri de bulunmaktadır. Siz hangi örgü alanında daha başarılı iseniz onu tercih ederek örebilirsiniz. Öreceğiniz sepeti kullanacağınız alana göre seçebilirsiniz. Kare formlu olarak örebileceğiniz gibi aynı zamanda yuvarlak, kalp, yıldız, dikdörtgen formlu olarak da yapabilirsiniz.

Örgü sepet örnekleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri de simli iplikler ile yapılan sepet modelleridir. Bu model sepetler daha çok boş damacana ve plastik su şişeleri ile yapılmaktadır. Plastik su şişeleri veya damacanalar yarıdan kesilir ve üzeri simli iplik ile örgü yapılarak kaplanır. Bu model sepetlere sitemizdeki görsellerden ulaşabilirsiniz.

En yeni örgü sepet modelleri arasından tercih edilenlerde ilk sıralarda ise penye ipten yapılan sepetler bulunmaktadır. Penye ipten yapılan sepetleri istediğiniz rengi kullanarak yapabilirsiniz. Düz ve sade ördükten sonra üzerini boncuk, inci, kurdele, pul gibi materyaller kullanarak süsleyebilir, daha şık ve farklı bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise yine penye iplikleri veya örgü ipliklerini kullanarak tığ işi örgü ile fiyonk yaparak sepetin üzerine ekleyebilirsiniz. Dilerseniz de iki veya daha fazla rengi bir arada kullanarak daha ağır modelleri de tercih ederek örebilirsiniz.

Örgü sepetleri kendi ihtiyaçlarınız için örebileceğiniz gibi sevdikleriniz içinde örüp hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği verilerek yapılan hediyeler çok daha fazla kıymetlidir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git