Erkek Bebekler İçin Sevimli Bebek Patikleri

Örgü, geleneksek aile toplumundaki yerini hala korumaktadır. Tıpkı örgü gibi geçmişi göçebe toplumlara dayanan örgü patiklerde günümüzde tekrar revaçta. Bunu fırsat bilen giyim firmaları, müşterilerinin geleneksele olan özlemini şık ve kullanışlı, ev içerisinde giyilebilen örgü patikler ile karşılamaktadır. Ancak Bebek patikleri denilince akıllara anneanneler, babaanneler, yeni anne adayları gelmektedir. Tabi ki artan tekstil firmaları sayesinde, hazır giyim denilince milyonlarca çeşit ürün ve her kesime hitap eden modeller mevcut olsa da hiçbir şey yeni doğan bir bebeğe yapılan el emeği patiğin yerini Türk toplumunda alamaz.

Bebek patiklerinin seçimi genelde bebeğin cinsiyetine göre değişmektedir. Erkek bebekler için ögrü patikler daha çok aranan patik örnekleri arasındadır. Ailenin en miniğini büyük bir heyecanla bekleyen aile üyeleri ve tabi ki anne adayı bu heyecanlı, zorlu ve bir o kadar da özlem dolu süreçte; bebeklerine örgü yelekler, tulumlar, battaniyeler, sevimli renk ve model çeşitlerine sahip tığ işi örgü bebek patikleri örmektedirler. Adetten midir bilinmez hamilelik heyecanının sardığı ilk aylardan itibaren anne adaylarını ve aile büyüğü olan anneleri büyük bir telaş sarar. Bunun sebebi tabi ki bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ve ona göre yapılan alışveriş fulyasıdır.

Geleneksel anlamda kız ve erkek bebekler için kullanılan renkler sınırlı gibi gözükse de günümüzde kızlara salt pembe, erkeklere ise salt mavi tercih edilmemektedir. Artık bin bir çeşit model ve patik örneği ile anne adayları seçimlerini de canlı, enerji dolu ve rengarenk patiklerden yana kullanmaktadır. Erkek bebek bekleyen anneler özellikle kırmızı, lacivert, açık mavi, pembe, sarı, gri vd. renkleri rahatlıkla tercih edip bebekleri için gönül rahatlığıyla kullanmaktadırlar.Sizler için derlediğimiz erkek bebek patik örnekleri ve patik modelleri galerimiz sizin için iyi bir fikir olabilecektir.

Alıştığınız Örgü Bebek Patikleri Dışında Erkek Bebek Patikleri

Erkek bebekler için sevimli bebek patik modelleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen anneler internet sitelerinden, örgü dergilerinden, TV. Programlarından, eş, dost sohbetlerinden bebekleri için rengârenk, farklı model ve iplerle yapılan patikler hakkında bilgi sahibi olabilirler. Minik ayaklar için tercih edilen renklerin yanında son zamanlarda modaya ayak uyduran erkek bebek patikleri de ayrıca göz doldurmaktadır.

Ayrıca daha önce paylaştığımız bağcıklı bebek patiği yapılışı (resimli anlatım)  konumuz ilginizi çekebilir.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git