Erkek Çocuklara Örgü Bebek Yelekleri

Günümüzde Annelerin en çok tercih ettiği Erkek çocuklara örgü bebek yelekleri kış aylarında bebekleri ve çocukları soğuktan koruyup sıcak tuttuğu için Anneler bebeklerine ve çocuklarına örüp veya satın alıp giydirmektedirler. Erkek çocuklarına rengârenk örülen yelekler hem şiş hem de tığ ile örülmektedir. Özellikle bebekler için çıkarılan yumuşacık yünler ile örülen yelekler bebekleri sıcacık tutmaktadır.

Bebek yelekleri ile ilgili daha önce size kolay bebek yeleği yapılışı hakkında bir yazı paylaşmıştık. Bebek yeleği örmeyi bilmeyen hanımlar bu kolay yelek yapım tarifini deneyerek örgüye başlangıç yapabilirler.Sadece bebek yeleği değil iğne oyaları ve yapılışı ve lif modelleri ve yapılışları konusuna meraklı hanımlar kategorimizi inceleyebilir ve farklı anlatımlar bulabilirler.

Tığ İşi Örgü Bebek Yeleği Modeli Nasıl Örülür?

Bebek yeleği örgü modeline ilk önce başlarken elli zincir çekilir. Zincirin üzerine kırk yedi tane sık iğne yapılır ve diğer sırada ise on arttırılıp elli yedi sık iğne yapılır. Diğer sırada ise on arttırılarak altmış yedi tane sık iğne yapılmaktadır

Diğer sıraya başlarken yetmiş yedi sık iğne yapılır. Daha sonraki sıraya geçildiğinde ise seksen yedi tane sık iğne yapılacaktır. Bir diğer sırada ise doksan yedi tane sık iğne yapılıp bu şekilde altı sıra sık iğne yapılır. Kol yerine gelindiği zaman kol yerleri belirlenir ve işaretlenir. Bebek yeleği örülürken ön ve arka birlikte örülmektedir.

Fıstık örneği ise örgünün başından başlayarak tığa ipi dolayıp boşluğa batıp çıkartılır. İpi uzatıp örneğin aynı yerine batırıp çıkarılır ve ikisi birden örülüp fıstık modeli oluşur. İki zincir çekip aynı boşluğa tığı batırıp iki kere tığa dolayıp örmeden batıp çıkartılır ve ikisini birden örüp ikinci fıstık oluşur. Bebek yeleğinin yan örgüsü için bir yanı için dört diğer yanı için dört arkası için ise on bir ilmek ortalaması için ise on dokuz tane sütün şeklinde örüp istenilen boya gelene kadar örülmektedir. Bebek yeleğinin kolları ise altı sütün şeklinde yedi sıra örülüp bebek yeleği bittikten sonra yaka ve etek ucuna sık iğne örülmektedir.

Modern Yeni Erkek Çocuklar İçin Örgü Bebek Yelekleri

Örgü en güzel bebek ve çocuklarda durduğuna inanıyorum şahsen helede örgü bebek yelekleri çocuklarımızın üzerinde hem çok şık duruyor, hemde soğuklardan korumakta oldukça etkili.Bu yüzden sizlere sık sık tığ işi örgü bebek yelekleri hakkında konular açıyoruz.Sizlerden gelen talepler üzerine erkek çocukları için örgü bebek yelekleri paylaşmak istedik çünkü her sektörde olduğu gibi örgü sektöründede kız bebekler için örnekler oldukça fazla bizde bu açığı kapatmak için bebek yeleklerine ait örnekleri erkek bebekler olacak şekilde bir araya getirdik. Dileriz hoşunuza gidecek örneklerle karşılaşırsınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git