Erkek Çocukları İçin Cepken Yelek Modelleri

Sizlere bu yazımızdan örgü cepken yelek modelleri ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Cepken yelek nasıl oluyor diye merak ediyorsanız cepken yelek modelleri kolları olmayan, yakası açık olan ve tercihen cepleri bulunan yelektir. Genellikle takım elbise de ceketin altına giyilmektedir. Bunun yanında elbette yalnızca da giyilebilir. Erkek çocuklar için örgü cepken yelek modelleri örerek onların daha sevimli görüntülerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Cepken yeleği erkek çocuğunuza yapacak iseniz, satın almak yerine örme işlemine de başvurabilirsiniz. Cepken yelek yapımı oldukça kolaydır ve ömrü satın alınana göre daha uzundur.Cepken yelek yapmak için şiş kullanılır. Bunun yanında cep ve yaka gibi detaylar için de tığ kullanmak gerekmektedir. Şiş ile örmeyi bilen herkes, cepken yeleği de kolayca yapabilirler. Kullanılan ipin likralı ve açılabilir ip olması gerekmektedir. İp ve şiş malzemelerini aldıktan sonra yelek yapımına başlanır.

Şiş ile örgü örebilenlerin de iyi bildiği için yelek örgüsüne ilk önce arkadan başlanır. Çocuğun yaşına ve kilosuna uygun olarak arka taraf dümdüz örülür. Kol çıkıntılarına gelindiğinde, bu kısma dikkat edilmelidir. Ön taraf ise iki ayrı parça halinde örülmelidir. Örülen parçalar birbirine dikilebileceği gibi, daha kolay bir kullanım sunması açısından normal yeleklerde olduğu gibi düğme de kullanılabilir.

Özellikle çocuk kıyafetlerinde süslemeler, oldukça önem arz etmektedir. Yeleği süslemek için de sizlere birkaç ip ucu verebiliriz. Bunlardan biri, yeleğin arka tarafına bir kemer koymaktır. Bu kemeri yelek ile aynı renk dokuyabileceğiniz gibi, farklı bir renk ile de yapabilirsiniz. Ön tarafına cepler dikebilir, yakasına farklı bir renkle şerit işleyebilirsiniz.

Erkek Bebek Ve Çocuklara Örgü Cepken Yelek Modelleri

Cepken yelek modelleri genellikle birbirini tekrar etmektedir. Bu bağlamda çok farklı bir model ortaya çıkarmak genellikle zordur ve fakat hemen her yerde bulunan bir modeli daha farklı kılmak, yeleği nasıl süslediğinize göre değişebilir. Farklı süslemeler ile herkeste olan bir yeleği farklı bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanında bazı modellerde renk oldukça önemlidir. Renge dikkat etmeli ve birbirini tamamlayan renkler kullanmalısınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git