Erkek ve bayanlar için örgü boyunluk yapılışı

Kış aylarında, bayanlar ve erkekler için sıcak bir örgü örneği olan örgüden yapılmış boyunluk modelleri, sizi soğuktan korumak için çok güzel bir giysi. Özelikle narin bir yapıya sahip olan bayanlar, kışın soğuktan çok fazla etkileniyorlar. Kışların sert ve çok soğuk geçtiği Doğu bölgelerimizde, dışarıda sizi bu dondurucu soğuklardan koruyacak bir kaç yardımcı giysiye ihtiyacınız olabilir. Bere ve şapka gibi giysilerin yanında, yumuşak motifli örgü boyunluk örnekleri yapılışı ile daha korunaklı bir hale gelebilirsiniz. Çünkü soğuk sadece baş kısmınızı değil, hiç anlamadığınız bir şekilde boynunuzdan vücudunuza geçebilir.

Örgü boyunluk örnekleri sadece boyun kısmını değil, hem boyun hem de yüzünüzü kapatarak bir nevi atkı görevi de görebilir. Hatta bazıları şapka yerine bile kullanıyorlar. Bu yüzden çok amaçlı bir örgü modeli desek yanılmış olmayız.

Soğuk havalarda örgü boyunluk modelleri koruma sağlıyor

Bu gibi kolay örülen ve yeni modelleri örgü boyunluk örnekleri, ağız kısmınızı kapatmak için kullanmanız, soğuk havanın nefesiniz aracılığı ile ciğerlerinize dolmanızı bir nevi engelleyecektir. Ağzınızdan giren soğuk hava, soğuk algınlığı gibi kış ayalarında en çok görülen hastalara neden olabilir.

Örgüden yapılan boyunluk modelleri genellikle spor kıyafetler ile, kazak gibi kalın kışlık giysilerin üzerine güzel olabiliyor. Daha klasik modeller üzerinde sırıtabiilir ve hoş olmayabilir. Klasik kıyafetlerin üzerine, kumaş gibi şeylerden yapılan eşarp tarzı fularlar tercih edilebilir. Örgü boyunluklar kadar sıcak tutması tabii ki düşünülemez.

Örgü ile erkek ve bayanlar için boyunluk nasıl yapılır video anlatımı

Aşağıdaki videoda hem bayanların hem de erkeklerin kullanabileceği klasik ve güzel bir boyunluk modeli anlatımı var. Farklı renkler kullanarak erkek ve bayan ayrımı yapılabilir. Adım adım anlatılan boyunluk modelinin yapılış tekniğini öğrendikten sonra, üzerindeki deseni kendi zevkinize göre farklı bir desen ile değiştirebilirsiniz. Bu sayede bir kaç farklı boyunluk modeline sahip olup, hangi kıyafetin üzerine nasıl bir boyunluk takacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.

Aslında çoğu bayan boyunlukları yaparken aksesuar kullanımını da tercih ediyor. Siz de bu şekilde yapabilirsiniz. Örneğin düğmeli ve düz boyunluk modelleri yazımızdaki örnekleri inceleyerek ilham alabilirsiniz. Bu modeller arasında hem bayanlar hem de erkekler için çok güzel alternatifler mevcut.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git