Erkekler İçin Kolay Çizgili Örgü Boyunluk Yapılışı

Soğuk kış aylarında hem kadınlar hem erkekler için vazgeçilmez olan boyun atkıları el ile örüldüğünde hem şıklığı hem değeri daha da artmaktadır. İlk öğrenenler için örgü zor gibi gözükse de örgü ile haşır neşir olan kadınlar için her türlü model yapmak artık kolaylaşmıştır.

Soğuklarda sevgiliniz, eşiniz, oğlunuz hatta babanız için bile şık görünümlü erkek boyunluk modelleri ile örgü boyunluklar örebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; sentetiği az pamuklu ya da yünlü 2 çile ip, ortası misinalarmış ve kolay örme sağlayan çift başlı şiş. Bu şiş tuhafiyelerde rahatlıkla bulunabilir. Yine de normal ikili şişleri de tercih edebilirsiniz. Fakat bunun sonunda dikiş olacaktır.

Size paylaşacağımız örgü boyunluk örneğinin yapılışını da paylaştık gönül isterdiki çok daha fazla detay vererek bu güzel örgü boyunluk yapılışını anlatmak isterdik ama bulduğumuz kaynaktaki fotoğraflar ve bilgiler bunlarla sınırlıydı.

Erkekler İçin Örgü Boyunluk Yapılışı Resimli Anlatım

Örgü boyunluk yapılışı işlemi bittikten sonra hafif nemlendirilmiş pamuklu ve ince bir örtü ile ütüleme yapmanız gerekir. Bu işlemde örgüyü hafifçe ıslatınız, boyunluğun üzerine düzgün bir şekilde yerleştiriniz ve fazla yüksek sıcaklığı olmayan ütü ile hafifçe ütülemeniz gerekir. Böylece çizgili boyunluğunuz hem daha muntazam duracaktır hem de katlanma yapmayacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git