Eski Düğmeleri Değerlendirme Fikirleri ( Kemer Yapma)

Sevgili 1yumak.com takipçileri hepimiz üç aşağıya beş yukarıya örgülerle, iplerle, motiflerle ve çeşitli süsleme aksesuarları ile iç içeyiz. Hal böyle olunca etrafımıza yanımızda yöremizde bir çok kullanmadığımız düğmeler ve aksesuarlar bulunmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda eski düğmeleri değerlendirme fikirleri sunmak adına eski düğmelerle çocuklarınıza renkli cıvıl cıvıl bir kemer yapılışı paylaşmak istedik.

Çocuklarınızı hem hoşuna gidecek hemde renkli olmasından dolayı onları daha sevimli bir hale bürüyecektir. Gerekli malzemeler zaten artmış aksesuar kutunuzda rahatlıkla bulabileceğiniz ürünler. Birden fazla renkte eski düğme fakat burada dikkat etmeniz gereken tek şey düğmelerin boyutlarının hemen hemen aynı olmasına özen göstermeniz olacaktır. Neden derseniz düğmeden yapılan kemerimizde fotoğraflar da da göreceğiniz gibi eşit şekilde şık ve güzel duracaktır. Düğmelerden sonra bildiğimiz bir düz beyaz lastik hepsi bu kadar.

Eski Düğme Ve Örgü İplerini Değerlendirme Fikirleri

Aslında eski düğmelerle yapılabilecek okadar çok şey var ki, bir kaç tane örnek verelim isterseniz. Mesela bir çerçeve kenarını eski artan düğmeleri değerlendirerek süsleyebilirsiniz. Veya bir abajurun üst kısmını dekorasyon amaçlı süsleyerek evinize harika bir dekor eşaysı kazandırabilirsiniz. Eskileri değerlendirme fikri olarak sadece düğmeler değil. Eski elbise ve tişörtlerimizden de oldukça kullanışlı eşyalar yapabiliriz bunlara bir örnek vermek gerekirse eski tişörtten paspas yapımı deneyebilirsiniz.

Daha fazla geri dönüşüm projesi fikri için sizlere daha önce sunduğumuz Eskikeri Değerlendirme Ve Geri Dönüşüm Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Kendin yap kategorimizde evde kaliteli zaman geçirebileceğiniz ve eski eşyalarınızı çöpe atmak yerine değerlendirerek yeni dekoratif ve kullanışlı ürünler elde edebileceğiniz projeleri görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Eski düğmeleri Değerlendirerek Çocuk Kemeri Nasıl Yapılır ?

Fotoğraflarda göreceğiniz gibi herşey çok net ve basit mutlaka denemelisiniz.Öncelikle kafanız karışmaması için renkli düğmelerinizi bir grupta toplayın daha sonra lastiğinizi bir kenara koyun ve eski düğmelerinizi lastiğinize bir bir deliklerinden bir ters ve bir düz olacak şekilde yerleştirin düğmelerden kemer yapmak için, lastiğinize düğmeleri sık ve sıkı bir şekilde geçirirseniz bir sallanma olmayacak ve sıkı bil hal alacaktır.

En son düğmenizi geçirdiğinizde mutlaka lastiğinize dekoratif bir düğüm atın ki düğmeleriniz çıkmasın hepsi bukadar basit sonra çocuklarınız beline bu güzel ve şık aksesuarı takabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git