Eski Tişörtlerden Makrome Bileklik Yapımı

Hanımların çok severek kullandığı aksesuarlardan biride takı ve bilekliklerdir. Değişik tarzlarda ve şekillerde oldukça çok takı örneği ve modeli vardır. Bazen bunların arasından seçim yapmak için dakikalarca düşündüğümüz bile olmuştur. Gümüşü, altını, imitasyon takılar derken bizde sizlere eski tişörtünüzden güzel bir makrome bileklik yapılışı ile ilgili bir yazı yazmak istedik. Evet yanlış duymadınız tişörtten makrome bileklik yapacağız.

İlk etapta şaşırmış olabilirsiniz ama eski eşyaları geri dönüşüm projeleri ile tekrar hayata ve kullanıma sunma oldukça güzel fikir. Sizde tişörtten makrome bileklik yapımı konumuzu beğendiyseniz geri dönüşüm projelerini arkadaşlarınıza da kazandırmak için yazımızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Aslında sizlere kendin yap kategorimizde onlarca eski elbise ve eşyalarınızı nasıl değerlendirebileceğinzden bahsediyoruz. Sizde bu projeleri inceleyerek sevdiklerinizi deneyebilirsiniz.

Bu çalışmalara bir örneği hemen size biz verelim, evinizdeki eski düğmeleri değerlendirme fikirleri yazımızda evde biriken ve kullanmadığınız artan düğmelerden yapabileceğiniz harika bir kemer paylaşmıştık.

Makrome bilekliklerin ipleri farklıdır ve envai çeşit örneği ve yapım şekli mevcuttur. Fakat örme şekline göre elimizdeki eski tişörtümüzden kesitler alarak biz bunu ipsiz tişörtümüzden kestiğimiz parçalar ile yapacağız. Yapacağınız işlem aslında çok basit kullanmadığınız tişörtünüzden ip gibi uzun olacak şekilde parçalar keseceksiniz.

Kesmiş olduğunuz bu parçaları yukardaki örme şekillerine göre sayıları takip ederek sıkı bir şekilde öreceksiniz burada dikkat etmeniz gereken şey örme işlemini gerçekleştirirken kumaşlarınızın olabildiğince sıkı olmasına özen göstermelisiniz. Ortaya çıkan sonuç aşağıdaki örnekler gibi sizleride tatmin edeceğine inanıyoru.

Eski Tişört Ve Giysilerden Yapılan Makrome Bileklik Örnekleri

Aşağıda anlattığımız teknikle örülmüş makrome bileklik örneklerini paylaşıyoruz aslında ilk baktığımızda eski diye bir kavram yok gayet güzel ve gösterişli makrome bileklikler ortaya çıkmış. Sizin el beceriniz ve hayal gücünüzle daha farklı ve süslemeli makrome bileklikler ortaya çıkarabilirsiniz. Sizlere bir sonraki konumuzda makrome bileklik yapımı hakkında daha detaylı bir yazı paylaşmayı düşünüyorum.

Lütfen sizde eskilerinizi direk atmayın ya geri dönüşüm fikirleri ile yada ihtiyaç sahiplerini bularak bu şekilde değerlendirin. Tüketim toplumu olmaktan çıkalım hep beraber bir şekilde. Dilerseniz şimdi eski giysileriler ile yapılan bileklik modellerini inceleyelim.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git