Eşsiz Değişik İğne Oyası Örneği Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Örf ve adetlerimizde ciddi bir yere sahip olan iğne oyalarının yapım aşamalarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Eğer siz de bu gibi el işleri ile ilgileniyor ve sürekli yeni modeller denemek istiyorsanız doğru bir seçim yapmışsınız. Her gün yeni modeller denemek isteyen arkadaşlarım bu konuda oldukça sabırsız. Ben de mutlaka elimdeki işi bitirince farklı şeyler yapmak adına araştırmalarıma devam ediyor ve sonrasında siz değerli okuyuculara aktarıyorum. Öyleyse eşsiz değişik iğne oyası örneği yapılışı aşamalı bir şekilde anlatıyorum.

Herkes farklı hobilere sahiptir. Ev hanımları için bu konu el işlerinde toplanır. Her zaman farklı modeller yapmak önemli değildir. Önemli olan bir işin akıcı bir şekilde ilerlemesi ve sizin gösterdiğiniz özendir. Eğer yaptıklarınızı özveri ve sabır ile gerçekleştiriyorsanız en doğrusunu uygulamış olursunuz. Çünkü değişik ve farklı iğne oyaları zahmetli bir iştir ve düzen ister. Ama bazı teknikleri kavradığınızda en zor kısımları başarmış bir şekilde devam edersiniz.

Yenilikçi ruhunuzu açığa çıkarmak için farklı modellerden yararlanmak doğru bir yöntemdir. Hem gittikçe kendinizi daha da geliştirebilir hem de özel modeller oluşturabilirsiniz. Özel modeller için her iğne oyasını dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir.

değişik ve farklı iğne oyası yapılışı

İğne Oyası İçin Farklı ve Değişik Bir Model

Herkesin el alışkanlığına göre yaptıkları farklı olur. Bu işi uzun zamandan beri yapanlar zor modelleri bile dakikalar içerisinde öğrenebilir. Neyse ki bu yazımızda anlatacağımız iğne oyası için farklı olan model kimseyi zorlamayacaktır. Yeni başladıysanız bile öğrenmeniz uzun zaman almayacaktır. Ayrıca tüm modellerde benzer teknikler kullanıldığı için zamanla eliniz daha fazla alışacaktır.

İğne oyalarında genelde belirli şekiller kullanılır. Ama bu sefer çok farklı bir yöntem sizleri bekliyor. Püskülleri herkes çok sever. Bu modelde de oyalar adeta püskül gibi duracak. Bunların bir parçasını yapmak yaklaşık olarak on dakikanızı alacaktır. Özellikle masa örtülerinde son dere gösterişli durmaktadır.

Herkesin kenarda duran masa örtüleri vardır. Özel günlerde ve misafir davetlerinde kullanmak için temiz ve yeni eşyaları saklarız. Bu modelden yararlanarak yeni eşyaların daha güzel ve değerli olmasını sağlayabiliriz. Eğer sizler de benim gibi düşünüyorsanız hemen malzemelerinizi hazırlayın ve yeniliklere evinizi açın.

Farklı ve Değişik Bir İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Sizler için aşağıda bir video paylaştım. Bu sayede görerek öğrenmeniz daha kolay olacaktır diye düşündüm. Adımları dikkatli uyguladığınızda görseldeki gibi farklı değişik bir iğne oyası modeline sahip olabilirsiniz. Ayrıca öğrendiklerinizi yakınlarınızda bu gibi el işleri ile uğraşan sevdikleriniz var ise onlar ile de paylaşın.

Eğer bu işleri bir kazanç sağlamak amacı ile yapmıyorsanız saatler boyunca çalışmak size zarar verebilir. Mutlaka zaman zaman ara vermeyi ihmal etmeyin. Güzel işler çıkarmak adına sağlığınızı tehlikeye atmayın. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın. Sitemizde sadece iğne oyaları yok tabii ki. Anlatımlı örgüler ve örgü tığ işi kategorilerinde sizin için harika örgü modelleri ve örnekleri için anlatımlar mevcut. Bunlara da ilgi duyuyorsanız bakmadan geçmeyin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git