Ev Halılarımızın Kaymasını Nasıl Önleriz ?

Evlerimizi gösterişli hale getiren en önemli dekorlardan biri halılarımızdır. Yaşam alanlarımızın güzelliği şüphesiz ev ortamının daha keyifli hale gelmesini sağlayacaktır.Özenerek uyumlu halde döşediğimiz evlerimiz, her şey yerli yerinde olacak şekilde, bıraktığımız gibi dursun isteriz.

Evde küçük çocuk varsa bilinçsizce dağıtırlar; eski haline dönsün diye bizler durmadan toplarız. Ve her şeyi onlar zarar görmeyecek şekilde yerleştiririz. Bu ve buna benzer durumlarda tedbirler alarak evlerimizin düzenini koruyabiliriz.Simetri hastalığı olan insanlar bu tarz durumlarda kayan veya eğilmiş halde duran, sıralı olmayan her şeyi düzeltmek isterler. Özellikle de kayan halıları.

hali-kaydirmaz-yapimi

Evlerimizin yüzeyi çoğu evde artık parke ve seramik kaplı olduğu için, sık karşılaştığımız bir sorundur.Siz karşılaştığınızda halılarınızın kaymasını nasıl önlersiniz? Birkaç farklı yöntem deneyerek bu sorundan kurtulabiliriz.

Ev gereçlerinin satıldığı bir yerden halı kaymasını önleyici ürünler alabiliriz. Evinizde koli bandı varsa alt kısmından halıyı yere bantlayabiliriz. Daha kalıcı bir çözüm arıyorsanız silikon ile yere sabitleyebilirsiniz. Veya kaymayan, kullanmadığınız parçaları halınızın belli noktalarına dikim yaparak yerleştirir yine de bu sorundan kurtulabilirsiniz.

evde-hali-kaydirmaz-yapimi

Yorulmadan ve maliyeti çok yüksek olmayan bu yöntemlerle evinizin dekorunu sarsacak kaymış halı görüntüsünden kurtulup, gönül rahatlığıyla küçük çocuklarınızı oynamaları, koşup eğlenmeleri için serbest bırakabilirsiniz.Aynı sorunu yaşayan, evinize misafir olarak gelen ve bu konudaki rahatlığınızı keşfeden komşularınıza, eşiniz dostunuza da naçizane deneyimlerinizi aktarıp yardımcı olabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git