Evde Kolay Dondurma Nasıl Yapılır?

Yaz denince biz büyüklerin aklına ilk öncelik sıcak ve tatil gelirken bizden farklı olarak çocukların aklınada ilk gelen dondurma olmaktadır. Dondurma sıcak günlerde sık sık terleyen çocukların sürekli yemek istedikleri bir yiyecek olarak çok önemlidir. Sıcakla beraber serin şeyler tüketmek isteğimiz fazlaca artar. Bunların içinde en lezzetli soğuk dondurma tercihidir. Dondurma çeşitleride oldukça fazla mevcuttur. Artık her türlü meyveden oluşan meyve çeşitleri bolca bulunmaktadır.

evde kolay dondurma tarifi
Çocuklarımız hergün dondurma yemeyi çok sevdikleri için onlara daha sağlıklı ürünler yedirmek adına evimizde kolay dondurma yapmayı düşünebiliriz. Peki evde kolay dondurma nasıl yapılır. Evde dondurma yapmak hem sağlıklı olacağından çocuklarımıza da gönül rahatlığıyla yedirebiliriz.


Kolay dondurma malzemeleri
1 litre süt
1 su bardağı şeker
1 dolu yemek kaşığı sahlep
1 tatlı kaşığı kakao
Diğer malzemeler değişmeden sondaki kakaoyu istediğiniz bir malzeme ile değiştirebilirsiniz. İstediğiniz dondurma neli olsun istiyorsanız son malzemeyi ona göre ayarlayabilirsiniz. Peki malzemesini verdiğimiz bu kolay dondurma tarifi nasıl onu verelim.
Sütün tamamını büyükçe bir tencereye dökün. Sütü kaynatın kaynayan süte şeker ve sahlep ekleyin. Dondurmayı neli yapmak istiyorsanız o malzemeyi de ekleyin. Daha sonrasında sürekli karıştırarak pişirmeye devam edin. Karıştırmazsanız topaklanmaya sebep olursunuz. Yeterince kaynadığından emin olduktan sonra ocaktan alın ve dondurma kaplarına boşaltın. Dondurmalarınızın sıcaklığı oda sıcaklığına gelince buzdolabının buzluk kısmına koyarak dondurun. Afiyet olsun.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git