Farklı örgü saç bandı nasıl yapılır? (Şema)

Genç kızlar, çocuklar ve özellikle saçlarını toplamak isteyenler için saç bantları modelleri ve bu bantların yapılışı ile ilgili çalışmalar oldukça aranıyor. Kimi bayanlar saç bantlarına oldukça meraklı ve çok seviyor. Evde kendisine ait saç bandı koleksiyonu olan bayanlar bile var. Çünkü saçlarınız buna müsaitse ve yakışıyorsa, takmamanız için hiç bir neden yok. Farklı renklerde ve motiflerde örülen örgü saç bandı modelleri, saçlarınızın yıpranmasını önleyerek size güzel bir görüntü sağlayabilir.

Bu modeller sadece görüntü veya saç toplamak için de kullanılmıyor tabii ki. Örgü ile örülen kışlık saç bantları, sizi soğuk havalardan da koruyabilir. Seçeceğiniz ipin muhteviyatına göre bu saç bantlarını ister kışın, isterseniz yaz aylarında takıp kullanabilirsiniz. Yaz aylarında da daha ince ve sizi sıkmayacak ip tercih ederek, yazlık saç bantları da örüp kullanabilirsiniz.

Örgü saç bandı modelleri diğerlerinden farklı

Bayanlar genellikle saçlarını toplamak için toka, taç gibi şeyler kullanıyorlar. Bu gibi şeyleri süsleyerek, onlara çeşitli aksesuarlar takarak, farklı bir model oluşturmaya çalışıyorlar. Sadece günlük kullanımda değil, özel gün ve gecelerde de bunu uyguluyorlar. Örneğin; kır düğünü yapan bir çift için, gelinin saçlarına çiçeklerle süslü bir taç tasarlanabiliyor. Veya farklı modelde tokalar yapılabiliyor. Ama örgü saç bandı bu gibi kullanımlar için değil, daha çok günlük kullanımlar için ideal. Hem kulaklarınızı, hem de baş kısmınızı da soğuktan koruyabilecek özellikte. Yani hem şık görünüp, hem de soğuk havalardan korunabilirsiniz.

Örgü saç bandı yani bandana nasıl yapılır?

Modelin tam bir açıklaması yok fakat, aşağıdaki şema size modeli çıkartmanıza yardımcı olacak. Saç bandı örmek için tam bir anlatıma da gerek yok. Motifi normal bir bant örerken üzerine işlerseniz, bu güzel modeli elde etmiş olursunuz. Şemadan bir şey anlamadım derseniz, örgü şeması nasıl okunur konusunda bütün işaretlerin anlamlarını bulabilirsiniz.

Peki açıklamalı ve videolu bir anlatım ister misiniz? Daha önce genç kızlar için örgü bandana modelleri konusunda paylaştığımız videoda, örgü ile bandana nasıl örülür videolu olarak inceleyebilirsiniz.

Bu fotoğrafı, farklı renkte ördüğünüzde nasıl bir görünüm elde edeceksiniz onu görmeniz açısından koydum. Ana renk olan mavi değil de, biraz daha yeşil bir çalışma da çok güzel olmuş. Kendi ten renginize, saç renginize uyacak renkleri siz daha iyi bilirsiniz. Sizi kapatacak ve kötü gösterecek renklerden kaçınarak, en uygun rengi seçip, bu güzel banda modellerini hemen örmeye başlayın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git