Farklı Türde Boncuklarla Kolay İğne Oyası Yapılışı

El işi yapan bayanların yaptıkları modellerde kullandıkları teknik arasında onları en çok zorlayan teknik iğne ile yapılan farklı türdeki iğne oyası modelleri sanırım. İğneyi tutmak, onu kullanmak, kafanızdaki veya bir örnekteki deseni yapmak, tığ ve ya şişle yapılan işlerden biraz daha zorlayıcı olabilir. Bunun nedeni; iğne ile bir desen çalışırken çok daha ince eleyip sık dokuyor olmanız. Bu yüzden size her zaman yeni ve kolay iğne oyası modelleri yapılışı hakkında çok çeşitli kaynaklar, dokümanlar ve örnekler gerek. Bu örnekler sayesinde el alışkanlığınız artacak, elleriniz hızlanacak, yaptığınız modellerde kullandığınız teknikler aklınıza kazınacak ve bu teknikleri sürekli bir şekilde uygulayarak pratiklik kazanacaksınız. Bu pratikliği kazanmak için de pratik yapmak ve devamlı bir şeyler işlemek gerekiyor. Modelleri işlerken size yardımcı olacak çok çeşitli kaynaklar ve örnekler karşınıza çıkabilir. Bunların video olarak anlatımları size daha yararlı olacaktır. İşte bu anlattığımız modeller arasında belki de en kolay ve en şıkları arasında bulunan boncuklarla yapılmış ve gayet kolay iğne oyası yapılışı video anlatımını sizlerle paylaşmak istedik.

Farklı Kullanım Alanlarında Boncuklu İğne Oyaları

Düz, farklı renklerde iğne oyaları da elbette harika. Onları oluşturmak ve model açısından farklılaştırmak için çok çeşitli yöntemler kullanılıyor. Fakat bir aksesuar kullanarak da aynı güzel sonuçlara ulaşabiliriz. Bunların arasında da farklı modelde boncuklu iğne oyası örnekleri hem göze hem de pratiklik açısından bize oldukça iyi geliyor.

Bu modelin kullanım alanı oldukça geniş. Sadece bir yemeni, yazma veya havlu kenarlarına kullanırım diye düşünmeyin. Bayanların giysi üzerine kullandıkları çok çeşitli tamamlayıcı giysiler için de oldukça şık bir alternatif. Örneğin; kumaştan düz bir boyunluk kenarına işleyebilirsiniz. Çok şık ve güzel gösterecektir. Ya da omzunuza aldığınız, yine düz ve hafif bir kumaştan şal kenarlarına işleyebilirsiniz. Bu örnekleri kullanım amacınıza göre siz çoğaltabilirsiniz.

Boncuklarla Süslenmiş Farklı Modelde İğne Oyası Yapılışı

Yukarıda anlattığımız bu kullanım şekillerinde kullanmak üzere size çok yardımcı olacak, boncukların ve modelin işlenişini gösteren oldukça kolay ve basit iğne oyası işleme tekniği videosunu aşağıdan izledikten sonra eminim çok güzel işler çıkartabileceksiniz. Nasıl bir model yaparım, hangi alanlarda nasıl kullanırım diye düşünüyorsanız, sitemizde daha önce paylaştığımız kolay iğne oyaları kategorisindeki konulara mutlaka göz atın. Burada hayal dünyanızı genişletecek harika işler bulacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git