Firketeyle Yapılan İğne Oyası Örneği Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda sizlere farklı bir yapılışa sahip olan ve bir o kadar güzel görünen firketeyle yapılan iğne oyası modelinden bahsedeceğim. Eminim hepiniz evlerinizde daha güzel bir hava yaratmak amacı ile iğne oyalarından yararlanıyorsunuzdur. Bu bize annelerimiz ve diğer aile büyüklerimizden kalan bir mirastır. Koruyup yaşatmak ise birinci görevimizdir. Ben de bu görevi yerine getirmek için her gün araştırmalarıma devam ediyorum. Sizleri de mahrum bırakmamak adına yeni modelleri paylaşıyorum.

Her zaman yeni çıkan ürünleri takip etmek, herkesin kullandığını kullanmak ve sürekli gelişmelerden haberdar olmak isteyen hanımlar bu yazıda anlatılan modeli çok sevecektir. Çünkü hem modern hem de her evde kullanılabilecek bir işlemedir. Ayrıca firkete gibi başka malzemeler kullanılarak yapılıyor olması iğne oyasına ayrı bir keyif verir. Siz de bu modeli denemek isterseniz firketenizi ve iplerinizi hazırlamanız yeterli olacaktır.

Bazı hanımlar firketeyi nereden bulacağını bilmiyor. Yakınlarınızdaki tüm tuhafiye dükkanlarında firkete vardır. Bu nedenle satın almak istediğiniz zaman zorluk çekmezsiniz. Sadece hangi büyüklükte alacağınıza karar vermelisiniz. Bazı modellerde ayrım olsa da bu model için her türlü firketeyi kullanabilirsiniz.

firketeyle yapılan ipne oyası modeli detaylı anlatım

İğne Oyasında Firkete Kullanımı

İğne oyası için tabanı oluşturduktan ve yeteri kadar zürafa yaptıktan sonra firkete kullanımına geçeceğiz. Aslında firketeyi sadece fiyonk şekli oluşturmak için kullanacağız. Bu nedenle başka araçlardan da yardım alabilirsiniz. Evinizde firkete yoksa plastik ya da metal çatal kullanabilirsiniz. Firketeye göre biraz daha zor kullanırsınız ama zaten çok fazla kullanmayacağınız için problem yaratmaz.

Firketenin etrafına ipi istediğiniz kadar sarmanız gerekiyor. Bunun için herhangi bir rakam belirtmiyorum. Çünkü kalınlığını ayarlamak size kalmış. Sarılan ipler ile oya işlemesi birbirine bağlanacaktır. Bu işlem için sıkı bir düğüm atmanız gerekir. Eğer gevşek düğüm atarsanız model bozulabilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için bir kaç kere düğüm atmanız uygun olacaktır.

Model bittiğinde küçük ağaç modellerine benzer şekiller çıktığını göreceksiniz. Ortalarına yerleştiriğiniz fiyonklar ise son derece hoş duracaktır. Ayrıca görseldeki gibi renkli iplerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede iç açıcı bir çalışma elde etmiş olursunuz.

Firketeyle Yapılan İğne Oyası Modeli Yapılışı

Model başlangıcında ilk zürafalar için genelde yeşil renk kullanılıyor. Bu konuda herhangi bir zorlama yoktur. Siz dilediğiniz renkleri kullanarak modele başlayabilirsiniz. Firketeyle yapılan iğne oyası modeli yapılışını daha kolay öğrenmeniz için aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz.

Eğer sizin de kendinize öz modelleriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz. Birbirimiz ile paylaştıklarımızı uygulamak ve işlemek her zaman daha heyecanlı olacaktır. Şimdiden tüm hanımlara, bu işlemeyi deneyen ya da denemeyen herkese kolay gelsin diyorum. Sağlıkla kalın. Bir sonraki yazıda görüşmek dileği ile.

Çemberimde Gül Oya İğne Oyaları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git